Головна Політика Парламент передав повноваження Запорізької обласної ради відповідній військовій адміністрації – Федоров

Парламент передав повноваження Запорізької обласної ради відповідній військовій адміністрації – Федоров

by host

Верховна рада України 21 березня ухвалила рішення про передачу повноважень Запорізької обласної ради відповідній військовій адміністрації на час воєнного стану. Про це під час свого брифінгу повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

В ОВА наголошують, що мова йде саме про тимчасову передачу повноважень згідно з нормами чинного законодавства, а не про розпуск органу місцевого самоврядування.

«Лише на воєнний час плюс 30 днів передані повноваження начальнику обласної військової адміністрації. Одразу після закінчення воєнного через 30 днів обласна рада почне функціонувати знову як має працювати у звичайному проміжку часу. На початку військового стану велика кількість повноважень була і так передана обласній військовій адміністрації. Що ж передається наразі? Наразі передаються перш за все кадрові питання і питання майнові – питання оренди, питання господарського відання. З наступного тижня, коли ми офіційно зареєструємо нового підписанта в обласній раді, ми зможемо розпорядженнями голови ОВА оформлювати документи, які раніше були рішеннями обласної ради», – повідомив Іван Федоров.

У Запорізькій ОВА зазначають, що від початку повномасштабного вторгнення РФ до України 5 разів робились спроби скликати сесію облради, на втім, них не приходила достатня кількість депутатів, аби та повноважною.

«Велика кількість депутатів склали свої повноваження. 11 депутатів чекають на свою чергу зайти в обласну раду. Є ті, хто вступили до ЗСУ, і залежать від свого командування і можуть чи не можуть бути присутніми на сесії. Є ті, хто знаходиться за кордоном. Отже, весь цей спектр питань не дозволяє функціонувати обласній раді. Сьогодні ми не можемо розпочати жодного будівництва на обласному об’єкті, тому що власник має надати згодну на початок будівництва. Власником є колегіальний орган – обласна рада. Через те, що ми не отримуємо цей дозвіл, отож де-юре ми не можемо розпочати сьогодні жодного будівництва укриттів, жодного будівництва підземної школи, жодної реконструкції відділення в нашій лікарні, будь-якого іншого закладу», – додає голова Запорізької ОВА.

В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада регулярно продовжує строки дії воєнного стану і мобілізації.

Раніше, 4 лютого, президент Володимир Зеленський призначив Івана Федорова головою Запорізької ОВА.

Наприкінці січня Кабмін затвердив кандидатуру мера Мелітополя Івана Федорова на посаді голови Запорізької обласної військової адміністрації. Тоді Федоров розповів, що в разі його призначення главою Запорізької ОВА, «виконувати обов’язки мера буде, або його перший заступник, або секретар ради».

Читайте також