Палата представників США під час голосування 20 квітня підтримала виділення допомоги для України.
Законопроєкт про допомогу Україні підтримала більшість конгресменів у Палаті представників. «За» проголосували 311 конгресменів, проти – 112.
Тепер це питання має розглянути американський Сенат і потім підписати президент США Джо Байден.
Загальний розмір законопроєкту щодо допомоги Україні, який ініціював спікер-республіканець Палати представників Майк Джонсон становить 60,84 мільярда доларів. Третина цих коштів, саме 23,2 млрд доларів, залишаться в США та будуть витрачені на поповнення американських запасів.
Куди витратять решту коштів:
- 13,8 млрд доларів – на закупівлю передових систем озброєнь, оборонної продукції та оборонних послуг для України;
- 11,3 млрд доларів – на поточні військові операції США в Європі;
- 26 млн доларів – на продовження нагляду та підзвітності за допомогою, що надається Україні.
Також у рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету. Цей кредит матиме право списати американський президент, але тільки після виборів в США, запланованих на 5 листопада 2024 року.
Крім того, законопроєкт зобов’язує президента США «негайно» передати Україні далекобійні ракети ATACMS. Але президент має право відмовитися, «якщо ця передача може нашкодити національній безпеці Штатів».
17 квітня республіканці в Палаті представників Конгресу США оприлюднили нові законопроєкти з пакету військової допомоги, які, серед іншого, передбачають надання Україні понад 60 мільярдів доларів. Також передбачається передача Україні ракет ATACMS, про які давно просить Київ.
19 квітня палата представників США ухвалила правило для голосування пакета законопроєктів.
Директор ЦРУ Вільям Бернс 18 квітня попередив американських законодавців, що, в разі якщо США не нададуть військової підтримки, Україна може програти війну проти Росії до кінця року.