Головна Агросектор Падіння рубля викликало кризу в плодоовочевій торгівлі росії

Падіння рубля викликало кризу в плодоовочевій торгівлі росії

by host

Експортери овочів та фруктів відмовляються від контрактів на постачання своєї продукції до росії через зростаючі валютні ризики. Такі дії спостерігаються на тлі різкого підвищення попиту на ці товари.

Про це розповідає News IO

Ситуація для російських імпортерів стала критичною, як повідомляють аналітики EastFruit. Рубль за один день зазнав значного падіння, поховавши надії імпортерів на відновлення стабільних поставок плодоовочевої продукції. З початку тижня курс рубля впав на 10 процентних пунктів по відношенню до долара, досягнувши історично низького рівня в 114,5 рублів за 1 долар, і продовжує падати.

Валютні обмеження та банківська криза

Центробанк рф може бути змушений вживати термінових заходів для захисту банківської системи від краху. Це може включати заморожування вкладів населення, жорсткі обмеження на зняття готівки, обмеження валютообмінних операцій та обов’язковий продаж валюти підприємствами.

Паніка на ринку плодоовочевої продукції

У сфері плодоовочевої торгівлі паніка не менша, ніж у банківському секторі. Місцеві виробники, які мають запаси продукції, очікують різкого зростання цін. Однак, запаси продукції в сховищах обмежені через невдалий врожай та неякісну продукцію. На полицях супермаркетів переважають імпортні фрукти та овочі.

Супермаркети змушені терміново переглядати ціни. Найбільші проблеми мають мережі, що здійснюють прямий імпорт. Через затримки з платежами, отриманий виторг може не покривати витрати на імпорт при новому курсі долара. Навіть ті, хто купує продукцію у місцевих імпортерів, стикаються з небажанням останніх відвантажувати фрукти та овочі за раніше узгодженими цінами.

Інтерес до овочів та фруктів падає, оскільки споживачі намагаються витратити рублі, що швидко знецінюються, на побутову техніку, автомобілі та інші дорогі товари. Запастися овочами та фруктами надовго не вдається, і на них залишається менше грошей.

Однак і з пропозицією плодоовочевої продукції є проблеми. Місцеві виробники, що мають продукцію, що підлягає зберіганню, почали її «підтримувати», очікуючи на зростання цін, а імпортери, як ми вже згадували, зіткнулися з розірванням раніше укладених контрактів.

Ціни на імпортні товари в росії можуть зрости на 15-20%, якщо девальвація рубля не припиниться. Це також вплине на вартість місцевої продукції, яка може підвищитися на 10-15% у найближчі дні.