Головна Важливе ООН зафіксувала 574 загиблих цивільних в Україні восени 2024 року

ООН зафіксувала 574 загиблих цивільних в Україні восени 2024 року

Донеччина

Управління ООН з прав людини оприлюднило доповідь, яка свідчить про складну ситуацію з правами людини в Україні внаслідок російської агресії. Підсумковий звіт Моніторингової місії ООН охоплює період з вересня по листопад 2024 року і був опублікований 31 грудня.

Про це розповідає News IO

За цей період зафіксовано загибель 574 цивільних осіб, що є найвищою кількістю жертв з липня 2022 року. Причинами стали інтенсивні атаки росії на Донеччині, зокрема використання керованих авіаційних бомб і ударних дронів. Загалом 3 082 цивільних зазнали поранень.

«Кожен факт і кожна цифра в цій доповіді – це історії втрат і людських страждань, які демонструють руйнівний вплив війни на всю Україну», – зазначила голова ММПЛУ Даніель Белль.

Моніторингова місія зафіксувала, що 93% жертв були на території, підконтрольній уряду України, зокрема в Донецькій, Харківській і Херсонській областях, де інтенсивність бойових дій залишається високою. Особливу увагу місія приділила атакам росії на енергетичну інфраструктуру України, які мали місце 17 і 28 листопада. Ці обстріли суттєво знижують енергетичний потенціал країни в зимовий період.

Порушення прав військовополонених і цивільних

Доповідь також повідомляє про випадки страт, катувань і жорстокого поводження з українськими військовополоненими. З серпня 2024 року кількість повідомлень про страти зросла, зафіксовано щонайменше 62 жертви внаслідок 19 інцидентів. Управління ООН з прав людини провело незалежну перевірку вбивств 15 українських військовополонених, ґрунтуючись на свідченнях свідків і аналізі відео- та фотоматеріалів.

Окрім того, ООН звернула увагу на випадки катувань, які зазнавали звільнені військовополонені, повідомляючи про побиття, ураження електричним струмом та тривале одиночне ув’язнення. Часто фіксувалися випадки сексуального насильства.

Політика РФ на окупованих територіях

Російська федерація продовжує посилювати контроль на окупованих територіях, вимагаючи від мешканців отримання громадянства рф для збереження прав на власність. Конфіскація будинків, визнаних «покинутими», стала звичайною практикою. У шкільну програму на окупованих територіях був включений новий курс з військової підготовки, зокрема, для учнів 8-х класів.

ООН також наголошує на обмеженнях свободи віросповідання на окупованих територіях і закликає Україну внести зміни до законодавства щодо релігійних організацій для відповідності міжнародному праву прав людини.

Тим часом російські військові продовжують атакувати українські регіони за допомогою різних видів озброєння. Керівництво росії заперечує, що їхні дії спрямовані проти цивільної інфраструктури, проте українська влада і міжнародні організації називають такі атаки воєнними злочинами.