Головна Важливе ОГП розслідує новий факт убивства військовими РФ українських полонених – Костін

ОГП розслідує новий факт убивства військовими РФ українських полонених – Костін

by host

Офіс генерального прокурора розпочав кримінальне провадження за новим фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством, повідомив 10 червня генпрокурор Андрій Костін.

«Країна-терорист Росія продовжує демонструвати повну зневагу до закону та базової людської моралі. Ще один доказ цього – відео вбивства російськими військовими двох полонених українських бійців. На записі чітко видно, що захисники України склали зброю та не чинили жодного опору. Окупанти ж цинічно розстрілюють беззбройних людей… За даними слідства, злочин вчинено у червні 2024 року поблизу населеного пункту Роботине Запорізької області», – повідомив генеральний прокурор у мережі Х.

За його словами, «це не випадковість», а «навмисна політика злочинного режиму Кремля зі знищення всього українського».

Читайте також: ОГП: правоохоронці встановили особу українського військового, про жорстоке вбивство якого повідомляли напередодні

Управління Верховного комісара ООН із прав людини в одній зі своїх доповідей про ситуацію в Україні, що охоплює період з лютого до липня 2023 року, зафіксувало шість випадків позасудових страт українських військовополонених.

Російські військові з початку грудня 2023 року, ймовірно, вбили щонайменше 15 українських військовослужбовців, які намагалися здатися в полон, і ще не менш як шістьох військових, які вже здалися. Таких висновків дійшла міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch. Про це йдеться у доповіді організації, опублікованій на початку травня цього року.

Згідно з Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими, підписаною зокрема Росією, полоненим мають бути гарантовані життя і гуманні умови утримання. Страти чи жорстоке поводження з військовополоненими належать до воєнних злочинів.

Читайте також