Головна Суспільство обмеження споживання наразі не плануються, але ремонти на АЕС тривають

обмеження споживання наразі не плануються, але ремонти на АЕС тривають

by host

Наразі не плануються обмеження споживання електроенергії, але дефіцит у енергосистемі можливий через ремонти на енергоблоках атомних електростанцій – про це повідомив оператор «Укренерго» 30 травня.

Вночі на 30 травня, за зведенням, ракетна атака Росії пошкодила енергетичну інфраструктуру на Хмельниччині. Це призвело до знеструмлення понад 10 тисяч споживачів.

«На ранок знеструмленими залишаються близько 500 споживачів, тривають аварійно-відновлювальні роботи», – повідомляє оператор.

За даними компанії, сьогодні не планується застосовувати ліміти споживання електроенергії для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України.

«Причина – збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту двох блоків. Але нагадуємо, що весняно-літня ремонтна кампанія на АЕС (триває – ред.). Це може час від часу спричиняти нестачу електроенергії в енергосистемі», – попереджає «Укренерго».

Читайте також: «Укренерго» знову не планує вимкнень світла в Україні

Компанія додає, що напередодні активувала аварійне постачання електроенергії в Україну з 21:00 до 22:00 з енергосистем Румунії, Польщі та Словаччини. Також вдень учора, із 11 по 19 годину, а також із 4 по 6 годину в четвер Україна терміново постачала надлишки електроенергії до енергосистеми Польщі «для підтримки безпечної роботи енергосистеми».

На поточну добу також планується імпорт електроенергії з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови. Експорт не передбачається.

Через бойові дії є нові знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Харківській, Хмельницькій областях.

Днями команія «Енергоатом» повідомила, що до енергомережі підключили енергоблок потужністю 1000 мегават.

Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. Це спричинило запровадження графіків відключень електрики навіть за теплої погоди, коли споживання є приблизно у півтора раза меншим, ніж узимку.

Читайте також