Головна Економіка Обговорення підтримки України та санкцій проти росії у Парижі

Обговорення підтримки України та санкцій проти росії у Парижі

обговорить підтримку України, санкції проти Росії та інтеграцію в НАТО

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга незабаром вирушить до Парижа для участі у важливій зустрічі, на якій будуть присутні голови зовнішньополітичних відомств Франції, Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Сполученого Королівства, а також представники Єврокомісії.

Про це розповідає News IO

Згідно з інформацією, оприлюдненою пресслужбою МЗС, попередні аналогічні зустрічі відбулись у Варшаві та Берліні в минулому році. Основними темами обговорення стануть:

  • Зміцнення міжнародної підтримки України у 2025 році;
  • Розширення санкційного тиску на росію;
  • Розробка стратегічних механізмів для запобігання агресії з боку рф;
  • Забезпечення стабільності та безпеки в Європі.

«Ключовими темами переговорів стануть зміцнення міжнародної підтримки України у 2025 році, розширення санкційного тиску на Росію, вироблення стратегічних механізмів для запобігання подальшій агресії з боку РФ та забезпечення довгострокової стабільності та безпеки в Європі», – кажуть у МЗС.

Окрім цього, Сибіга проведе двосторонні переговори з французьким міністром Європи та закордонних справ Жаном-Ноелем Барро. Під час цих переговорів сторони обговорять подальшу політичну та безпекову взаємодію між Україною та Францією, а також питання зміцнення обороноздатності України та інтеграції в ЄС і НАТО.

МЗС України підкреслило важливість ролі Франції у формуванні спільної позиції міжнародних партнерів щодо довгострокової підтримки України та досягнення справедливого миру.

Важливим аспектом майбутніх обговорень також стане питання надсилання європейських миротворців в Україну, яке планується обговорити під час Мюнхенської конференції з безпеки. Декілька європейських країн, включно з країнами Балтії, Францією та Великою Британією, висловили думку про можливість участі частини своїх військових у складі миротворчих сил в Україні, хоча німецькі високопосадовці вважають цю ідею передчасною.

Президент України Володимир Зеленський заявив про готовність до серйозних переговорів щодо угоди про припинення війни, якщо союзники нададуть гарантії безпеки, а не просто запевнення. За словами високопосадового європейського чиновника, Європа не в змозі запропонувати 200 тисяч військовослужбовців, як озвучував Зеленський, і будь-який військовий контингент потребує підтримки США, щоб уникнути вразливості перед російськими зусиллями дестабілізації.

Навіть обговорення більш скромної кількості європейських солдатів, як, наприклад, 40 000, викликає занепокоєння, оскільки це може виявитися складним завданням для континенту, враховуючи повільне економічне зростання та потребу в збільшенні військових витрат для власного захисту.