Головна Політика Нові зміни в бронюванні військовозобов’язаних: що очікувати

Нові зміни в бронюванні військовозобов’язаних: що очікувати

by host

Кабінет Міністрів України вдосконалив процедуру бронювання військовозобов’язаних на період воєнного стану, повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

Про це розповідає News IO

З 1 грудня бронювання проходитиме через додаток «Дія». Всі підприємства, що є критично важливими, зобов’язані підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року.

Аудит критично важливих підприємств

За даними Міненерго, 95% критично важливих підприємств зберегли свій статус. Водночас аудит виявив ряд порушень, таких як необґрунтоване зниження зарплати після отримання статусу, перевищення чисельності заброньованих працівників, а також внесення некритичних підприємств до списку важливих для економіки.

Заступник міністра економіки Віталій Кіндратів зазначив:

«уряд зміг виявити незначні порушення і підготувати зміни, щоб їх виправити. А отже нові параметри бронювання та критичності підприємств стануть чіткішими і забезпечать баланс між обороноздатністю держави та економікою».

Оновлення правил та новий порядок

Прийняття нових критеріїв бронювання очікується зменшити зловживання, коли працівники отримують бронювання за «тіньовими» домовленостями. Згідно з новими правилами, з 1 грудня Кабмін запроваджує щомісячний моніторинг підприємств для відповідності критеріям. Для тих, хто вже має відстрочку, передбачено перехідний період до 28 лютого, протягом якого всі підприємства повинні оновити статус своїх працівників відповідно до нових умов.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль акцентував увагу на змінах у підході до бронювання за принципом «Воюй або працюй», наголошуючи, що ніхто не має права «відкупитись» від захисту країни.

Заступник міністра оборони Іван Гаврилюк в серпні повідомив, що в Україні на цей час заброньовано близько 930 тисяч військовозобов’язаних.