Головна Агросектор Нові заходи підтримки аграріїв: розмінування, кредитування та замороження кредитів в прифронтових регіонах

Нові заходи підтримки аграріїв: розмінування, кредитування та замороження кредитів в прифронтових регіонах

by host

Про суттєві кроки, які було прийнято для підтримки агровиробників на деокупованих територіях, розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Денис Марчук.

У травні була прийнята постанова, яка дозволяє аграріям з деокупованих територій отримувати фінансову підтримку для розмінування своїх земель.

«Всі аграрії, які розмінували свої ділянки до початку дії програми, також можуть подати заявки до Центру розмінування України. Ті, хто хоче розмінувати свої землі зараз, мають подати відповідні документи через Державний аграрний реєстр (ДАР), після чого вони пройдуть через систему Prozorro. До роботи будуть залучені компанії, що отримали право на розмінування. З державного бюджету на це виділено близько 3 млрд грн, з яких 80% покриватиме держава, а 20% мають знайти товаровиробники”, – розповів Денис Марчук.

Він підкреслив, що це особливо важливо для деокупованих частин Херсонщини, Миколаївщини та Харківщини, де аграрії вже третій рік поспіль працюють без фінансової допомоги.

«Навіть у рамках програми пільгового кредитування, багато агровиробників не можуть скористатися цими кредитами, оскільки банки не наважуються працювати з ними через високі ризики. Для вирішення цієї проблеми необхідне посилення позиції НБУ та уряду, які виступають гарантами пільгового кредитування. Програма 5-7-9 повинна діяти на всій території України, включаючи прифронтові регіони, і держава має це гарантувати. Аграрії готові платити відсотки за кредити, але часто залишаються без необхідної фінансової підтримки”, – вважає експерт.

Денис Марчук також нагадав про аграріїв, які залишили окуповані території, але стикаються з вимогами банків щодо виплати кредитів.

«Ці люди часто залишилися без нічого, переїхали на інші території і не мають змоги розпочати власну справу, оскільки знаходяться в реєстрі боржників. Тому надважливим є прийняття законопроєкту №11180-1, який передбачає заморожування кредитів для підприємств з окупованих територій на період війни”, – додав заступник голови ВАР.

Джерело: Агроновини

Читайте також