Головна Політика НОК України пропонує МОК не пускати на Олімпіаду трьох росіянок і білоруску

НОК України пропонує МОК не пускати на Олімпіаду трьох росіянок і білоруску

by host

Президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт і ще двоє українських спортивних чиновників звернулися до Міжнародного олімпійського комітету з пропозицією не допустити на Олімпіаду в Парижі трьох росіянок і білоруску, які «відкрито підтримують воєнні дії проти України». Про це, як повідомив 12 червня сайт НОК України, йдеться в листі, надісланому на адресу МОК.

«Титулована російська борчиня Дінара Кудаєва опублікувала допис про смерть свого батька, який загинув на війні проти України, та закликала вшанувати окупанта як «героя». Цей допис підтримали ще двоє російських борчинь – Ольга Хорошавцева та Наталія Малищева, які вподобали публікацію. Ольга Хорошавцева також залишила коментар зі словами підтримки під дописом Кудаєвої», – вказано в повідомленні.

Як повідомляє сайт НОК, білоруска Ірина Курачкіна, яка претендує на статус індивідуального нейтрального атлета, здобула ліцензію на участь в Олімпійських іграх.

«Однак у 2023 році Курачкіна брала участь у пропагандистських заходах разом із Віктором Лукашенком, сином президента Білорусі. Віктор Лукашенко був підданий санкціям з боку Канади, ЄС, США, Австралії, Нової Зеландії та Великої Британії за підтримку російської агресії», – інформує Національний олімпійський комітет.

У грудні 2023 року МОК вирішив, що атлети з Росії та Білорусі, які виступають в індивідуальних видах спорту, зможуть виступити на Іграх у Парижі у 2024 році в нейтральному статусі. Це означає, що такі спортсмени виступатимуть під олімпійським, а не національним прапором, а в разі їхньої перемоги не лунатиме гімн країни. Також важливою умовою є те, що ці «нейтральні атлети» не мають підтримувати російську агресію проти України і не бути членами повʼязаних із російськими силовими відомствами спортивних клубів.

Читайте також