Головна Суспільство З Німеччини до України екстрадували експосадовицю, підозрювану у справі про розкрадання землі під Києвом

З Німеччини до України екстрадували експосадовицю, підозрювану у справі про розкрадання землі під Києвом

Суд продовжив арешт екскерівниці Хмельницької МСЕК, але зменшив суму застави

Колишню посадовицю Головного управління Держгеокадастру в Київській області екстрадували з Німеччини в Україну у межах розслідування масштабної справи про незаконне заволодіння державними землями поблизу Києва.

Про це розповідає News IO

Викриття масштабної схеми розкрадання земель

Слідство стверджує, що підозрювана причетна до заволодіння майже 920 гектарами земель у Фастові та ще близько 284 гектарами, які належать державному підприємству «Пуща-Водиця». Загальна вартість цих ділянок, які знаходяться у Київській області, оцінюється у понад 1,8 мільярда гривень. За даними правоохоронців, організатор оборудки залучив посадовців Держгеокадастру, а також низку співучасників, які шукали учасників АТО, здатних скористатися правом на безоплатне отримання землі. Таким чином, державні землі сільськогосподарського призначення опинилися у схемі незаконного відчуження.

Міжнародний розшук та подальші юридичні кроки

Правоохоронці зазначили, що підозрювана знаходилась у міжнародному розшуку з початку березня 2024 року і була затримана у Німеччині. Екстрадиція була проведена у співпраці з компетентними установами Німеччини та Польщі, а передача підозрюваної українським антикорупційним органам відбулася на пункті пропуску «Краківець-Корчова».

«Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду задовольнила клопотання детектива НАБУ, погоджене прокурором САП, та застосувала до підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 10 мільйонів гривень застави. У разі внесення застави на особу будуть покладені відповідні процесуальні обов’язки».

У березні 2024 року Національне антикорупційне бюро повідомило про завершення розслідування фактів заволодіння понад 1 200 гектарами землі державної власності у Київській області, що спричинило збитки державі на суму понад 1,8 мільярда гривень. За підозрою у цій справі проходять 12 осіб, включаючи організатора – ексзаступника керівника ДП «Головний науково-дослідний та проектний інститут Землеустрою», двох колишніх посадовців Держгеокадастру та ще декількох причетних осіб. Дії підозрюваних кваліфіковані як привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем та відмивання коштів.