Головна Політика Німеччина блокує новий пакет санкції Євросоюзу проти Росії

Німеччина блокує новий пакет санкції Євросоюзу проти Росії

by host

Німеччина продовжує блокувати домовленості щодо нового пакету санкцій Євросоюзу проти Росії – про це 14 червня повідомив кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

«Сьогодні мала бути угода (щодо санкцій – ред.), але Німеччина все ще не готова дати зелене світло. Переговори продовжаться наступного тижня», – повідомив він.

12 червня Йозвяк повідомляв, що члени Євросоюзу не дійшли згоду щодо чергового пакета санкцій проти Росії і спробують ще раз у п’ятницю.

Він зазначив, що «несподівано, Німеччина, а не Угорщина, є наразі найбільшою перешкодою».

Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс у квітні повідомив, що Євросоюз готує 14-й пакет санкцій проти Росії.

Останній – 13-й – пакет санкцій Рада ЄС схвалила у лютому напередодні річниці повномасштабного вторгненя РФ. Він передбачав обмеження проти 106 людей та 88 юридичних осіб, «відповідальних за підрив чи загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України».

Читайте також: «Маємо показати Росії, що не будемо з цим миритися» – Ліпавський про загрози для ЄС

Пріоритетними для цих санкцій були військова та оборонна галузі Росії та причетні до постачання туди ракет від КНДР, а також відповідальні за депортацію та військове «перевиховання» українських дітей.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що у ракетах, якими Росія 21 березня атакувала Київ, було щонайменше півтори тисячі іноземних компонентів.

Наприкінці минулого року українське Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що запускає першу в світі відкриту базу даних іноземних компонентів, які використовуються в зброї Росії й Ірану.

Читайте також