Українські селекціонери шукають нові шляхи при створенні нових сортів, які будуть придатні для виробництва ранньої, середньостиглої картоплі й, зокрема, картоплі на переробку.
Про це АgroТimes розповів директор Інституту картоплярства НААН України Микола Фурдига під час Дня картоплі в СТОВ «Десна».
«По вартості насіння наша удвічі дешевша, хоча по якості й врожайності нічим не поступається іноземній», – зауважив він.
Микола Фурдига констатував, що лідерам продажів в Інституті є середньоранній сорт «Мирослава». Він підходить як великим виробникам, так і дрібним приватним господарствам, добре зберігається й підходить для вирощування у всіх областях України. Має високу продуктивність й дуже гарний смак.
«Також у нас є новий сорт «Соборна» із вмістом крохмалю на рівні 22%. До того ж він не потребує зберігання», – розповів директор Інституту картоплярства.
За його словами, фаворитом серед професіоналів є сорт «Фотинія».
«Сорт багатобульбовий, вирівняний, добре зберігається, має рівень крохмалистості 16% і надзвичайно білу м’якоть. У СТОВ «Десна» вже 15 га високих категорій цього насіння», – уточнив Микола Фурдига.
Крім цього, Інститут має сорт для біологічного вирощування «Щедрик», який створено на основі 5 диких видів картоплі. Він має підвищений вміст чакоїну та соланіну у листках, через те колорадський жук звертає на цю картоплю увагу в останню чергу. Єдиний мінус сорту – глибокі вічка.
Джерело: Агроновини