Головна Політика НАТО робить «недостатньо для України», а РФ потрібно створити більше «стратегічних труднощів» – МЗС Швеції

НАТО робить «недостатньо для України», а РФ потрібно створити більше «стратегічних труднощів» – МЗС Швеції

by host
НАТО робить «недостатньо для України», а РФ потрібно створити більше «стратегічних труднощів» – МЗС Швеції

Захід повинен прагнути створити більше «стратегічних труднощів», намагаючись контролювати поведінку Росії, і першим пріоритетом має бути«припинення агресії проти України», де НАТО робить недостатньо, заявив виданню Euractiv міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем.

«Ми маємо розуміти, що Росія є сусідом, який поводиться безвідповідально, який погрожує світу безвідповідальною ядерною загрозою та ідеєю відтворення своєї колишньої імперії за рахунок незалежних суверенних держав (…) Ми повинні покласти цьому край… Ми повинні створити більше стратегічних труднощів для Росії», – сказав він.

Його коментарі з’явилися після того, як президент Франції Еммануель Макрон натякнув на можливість відправки західних військ в Україну, що викликало запеклі дебати серед європейців.

Більстрем, коментуючи французьку пропозицію тренувати український персонал на українській землі, сказав, що для Швеції, яка приєдналася до НАТО у березні, «це не обговорюється».

При цьому швецький міністр вважає, що НАТО робить «недостатньо для України», а збройні сили України потребують «більше майже всього». За його словами, надання Україні більшої кількості військової техніки «не є питанням промислового потенціалу».

«[Це] зводиться до політичного лідерства і політичної волі», – додав Більстрем, зазначивши, що Сполучені Штати і Європа мають набагато більше спільних виробничих потужностей, ніж Росія.

Читайте також: «Невиконані обіцянки убивають Україну». Навіщо приїжджав Салліван

У січні голова Військового комітету НАТО, нідерландський адмірал Роб Бауер заявляв, що альянс потребує «трансформації підходу до ведення війни». Згодом він додав, що Захід повинен готуватися до «всеосяжної війни» з Росією.

В останні тижні західні лідери висловлюють тривогу у зв’язку із ситуацією на фронті в Україні, оскільки українські сили, які намагаються стримувати російські війська, відчувають брак боєприпасів, а американський пакет військової допомоги Києву на суму в 60 мільярдів доларів досі не ухвалений Конгресом.

Читайте також