Генеральний секретар НАТО Марк Рютте стверджує, що у разі нападу росії на Північноатлантичний альянс, країна-агресор зазнає невдачі. Цю думку Рютте висловив під час пресконференції в Брюсселі перед зустріччю міністрів оборони країн-членів НАТО.
Про це розповідає News IO
«Якщо Путін нападе на НАТО – він програє. Реакція буде просто руйнівною, адже ми знаємо, наскільки потужним є оборонний потенціал НАТО», – сказав Рютте.
Він також зауважив, що росія та китай мають швидкі темпи нарощування військової промисловості, що може призвести до значного збільшення військових сил росії впродовж 4-5 років. Тому НАТО повинно бути готовим до цього виклику, зосередитися на підтримці України, підвищенні оборонних витрат і розвитку власної оборонної промисловості.
Загроза з боку росії
Висновки про можливий напад росії на країни НАТО активно обговорюються в Польщі, країнах Балтії та Німеччині. Ці побоювання часто підкріплюються заявами самого Путіна, який погрожує країнам Альянсу.
Згідно з даними німецького видання Bild, Бундесвер готується до можливих гібридних атак з боку росії на східні кордони НАТО. Видання повідомляє, що ескалація напруженості між НАТО і росією може статися вже в лютому цього року, з потенційним розгортанням сотень тисяч військовослужбовців НАТО та неминучим початком війни влітку 2025 року.
Підготовка до можливих загроз
Прем’єрка Естонії Кая Каллас попередила про необхідність підготовки Європи до потенційної військової загрози з боку росії. Вона зазначила, що у Європи є три-п’ять років для того, щоб адаптуватися до цієї загрози.
В інтерв’ю виданню The Times Каллас послалася на оцінки естонської розвідки, згідно з якими «росії в разі гіпотетичного перемир’я в Україні потрібно буде від трьох до п’яти років, щоб відновити військову загрозу на кордоні східних членів НАТО».
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що Європі слід готуватися до нових військових викликів. В інтерв’ю виданню Welt am Sonntag у грудні 2023 року він вказав на можливість, що Європі знадобиться близько 5-8 років для відновлення і підвищення бойової готовності збройних сил, промисловості та суспільства.