Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію на зустрічі в Монреалі, Канада, 25 листопада, у якій закликала країни-члени альянсу не знижувати підтримку України. Документ акцентує на необхідності посилення політичних та практичних зусиль, щоб якнайшвидше запросити Україну до НАТО та зробити її 33-м членом альянсу.
Про це розповідає News IO
Підтримка плану Зеленського
Резолюція підтримує план перемоги, запропонований президентом України Володимиром Зеленським. Одним із ключових елементів цього плану є формальне запрошення України до НАТО. За інформацією джерел, у секретному додатку до плану міститься запит на постачання американських крилатих ракет «Томагавк» з радіусом дії до 1600 чи 2500 кілометрів, в залежності від типу.
Резолюція містить підтримку удосконалення оборонних потужностей України, включаючи системи ППО, далекобійні високоточні ракетні системи та бойові винищувачі.
Документ також посилює підтримку нанесення ударів по військових об’єктах на території росії з використанням західної зброї в рамках самооборони.
Стратегічна доктрина щодо росії
До наступного саміту НАТО альянс планує розробити спільну стратегічну доктрину стосовно росії. Документ має акцентувати на здатності протистояти Москві військовим шляхом і розширенні санкційного режиму, щоб підірвати її можливості вести агресивні дії.
Хоча резолюція має рекомендаційний характер і не обов’язкова до виконання, вона ухвалена на фоні загострення ситуації, зокрема після дозволу США та союзників на удари далекобійною зброєю по території росії. У свою чергу, російські військові ударили по заводу «Південмаш» у Дніпрі ракетою середньої дальності «Орєшнік».
Речник Кремля Дмитро Пєсков 26 листопада заявив, що Захід мав би «почути» російського лідера Володимира Путіна, який вказав, що ракета «Орєшнік», потенційно здатна нести ядерний заряд, могла б бути використана проти країн НАТО, які постачають зброю Україні.
Того ж дня в Брюсселі відбулося засідання Ради НАТО – Україна, де обговорювали російський удар по Дніпру. Союзники НАТО засудили атаку, назвавши її ескалацією конфлікту.