Головна Агросектор На Закарпатті за підробку сертифікатів для експорту зерна судитимуть працівників держустанов і митного брокера

На Закарпатті за підробку сертифікатів для експорту зерна судитимуть працівників держустанов і митного брокера

by host
На Закарпатті за підробку сертифікатів для експорту зерна судитимуть працівників держустанов і митного брокера

Перед судом у Закарпатській області постануть двоє працівників держустанов і митний брокер, які підробляли фітосанітарні сертифікати для експорту зерна.

Про це повідомили у Закарпатській обласній прокуратурі, передає “Еспресо.Захід“.

За даними слідства, організував злочинну оборудку головний інспектор відділу ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області. У якості пособників він залучив співробітника Закарпатської обласної фітосанітарної лабораторії та підприємицю – митного брокера.

“Вони видавали підроблені фітосанітарні сертифікати експортерам зерна за грошову винагороду. Без відбору зразків продукції вказували в документах дані про її відповідність вимогам і вносили все це до спеціалізованої інформаційної системи PHIS, доступ до якої є у співробітників Держпродспоживслужби”, – йдеться у повідомленні.

Зловмисники мали узгоджений план: митний брокер шукала клієнтів і переконувала їх за оплату пришвидшити процес отримання необхідного пакету документів. У подальшому дані щодо транспортних засобів і вантажу надавала співробітникам держустанов.

“Правоохоронцям вдалося встановити майже сотню випадків видачі фальсифікованих таким чином фітосанітарних сертифікатів. Іноді транспорт із продукцією знаходився навіть за межами Закарпаття, однак у документах йшлося про нібито проведені обстеження вантажу та відбір зразків зернових на експертизу”, – зазначили у прокуратурі.

Трьом учасникам організованої групи інкримінують несанкціоновану зміну інформації, що оброблюється в автоматизованих системах, та підроблення офіційних документів (ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України). Матеріали справи скеровано до суду.

Джерело: Новини аграрного бізнесу

Читайте також