Головна Політика на тлі зволікань Конгресу Пентагон вивчає останній варіант надання допомоги Україні

на тлі зволікань Конгресу Пентагон вивчає останній варіант надання допомоги Україні

by host

Пентагон зважує, чи використовувати останнє джерело фінансування, яке у нього залишилося, для військової допомоги для підтримки війни України проти Росії навіть без гарантій, що ці кошти будуть відшкодовані, повідомляє CNN із посиланням на джерела в Міноборони США.

Зазначається, що оборонне відомство США все ще має в своєму розпорядженні близько 4 мільярдів доларів президентських повноважень для України, що дозволяє Пентагону залучати з власних запасів військову техніку для Києва.

Але, як зауважує СNN, Пентагон раніше не бажав витрачати будь-яку частину цих грошей, що залишилися, без гарантій, що вони будуть відшкодовані, тому що взяття із запасів Міноборони без плану поповнення цього обладнання може вплинути на готовність американських військ.

Але в умовах, коли Україна все більше потребує військової допомоги США, а керівництво республіканців у Палаті представників США відмовляється провести голосування щодо надання додаткового фінансування, високопоставлені чиновники обговорюють, чи існує якась внутрішня фінансова подушка, яка дозволила б міністерству витратити принаймні частину цієї суми.

Читайте також: Держдеп США: ситуація на полі бою в Україні є «надзвичайно серйозною»

Жодних рішень поки не ухвалили, підкреслили чиновники. Але розмови про цей варіант та інші потенційні плани Б стають дедалі актуальнішими протягом останніх кількох тижнів, оскільки ситуація на полі бою в Україні стає все більш жахливою, заявили чиновники.

Українські війська були змушені економити боєприпасів і залишити певні позиції, зокрема місто Авдіївку 17 лютого.

Читайте також – КМІС: зросла частка українців, які вважають, що підтримка Заходу слабне

Наразі у США не ухвалили остаточного рішення щодо надання Україні 60 мільярдів доларів допомоги.

Сенат США 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву. Тепер законопроєкт має схвалити Палата представників американського Конгресу, де більшість мають республіканці. Значна частина з них орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.

Читайте також