МЗС України засудило заяви Роберта Фіцо як образливі та небезпечні для суспільства

|
МЗС України засудило заяви Роберта Фіцо як образливі та небезпечні для суспільства

Міністерство закордонних справ України рішуче розкритикувало нещодавні висловлювання прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо щодо України. У відомстві підкреслили, що навіть на четвертому році широкомасштабної агресії російської федерації Фіцо не розуміє справжньої суті цього злочинного вторгнення та недооцінює небезпеку співпраці з москвою.

Про це розповідає News IO

Критика фольклорних алегорій та риторики прем’єра

У МЗС відзначили, що глава уряду країни – члена Європейського Союзу – дозволяє собі неприпустимі висловлювання на адресу України та її громадян. Дипломати попередили Фіцо про неприпустимість використання «фольклорних алегорій» у міжнародних відносинах, особливо у контексті війни та страждань українського народу.

«Це легковажність, яка ображає пам’ять загиблих, страждання мільйонів українських родин і жертовність тих, хто бореться за свободу», — підкреслили у МЗС.

Заяви Фіцо: реакція та наслідки

У МЗС також зауважили, що риторика Роберта Фіцо суперечить принципам добросусідства, солідарності та взаємоповаги, які демонструє народ Словаччини у ставленні до України. Наголошується, що такими висловлюваннями прем’єр ображає не лише Україну, а й власний народ.

Напередодні Фіцо, коментуючи майбутню зустріч президентів росії та США, використав алегорію зі слонами та процитував «стару африканську істину»: незалежно від результату переговорів, «трава завжди страждає», маючи на увазі, що Україна понесе втрати у будь-якому випадку. Зокрема, Фіцо заявив: «Пам’ятаєте стару африканську істину, яку я так люблю повторювати? Неважливо, чи б’ються слони, чи займаються сексом, трава завжди страждає. Як би не закінчилася зустріч слонів 15 серпня, трава постраждає — у цьому випадку Україна».