МЗС України засудило заяву Ірану про «законну ціль» та відповіло на погрози

|
МЗС України засудило заяву Ірану про «законну ціль» та відповіло на погрози

Міністерство закордонних справ України різко розкритикувало заяви представників іранського режиму щодо того, що Україна нібито стала «законною ціллю» для Ірану. Реакція МЗС пролунала у відповідь на слова голови Комісії з національної безпеки парламенту Ірану Ебрагімa Азізі, який стверджував, що Україна, надаючи дронову підтримку Ізраїлю, втягнулася у війну та може бути об’єктом іранських ударів.

Про це розповідає News IO

Звинувачення Ірану та відповідь України

За словами речника МЗС Георгія Тихого, іранський режим протягом багатьох років підтримує військову агресію рф, постачаючи їй дрони та технології для атак на Україну. Він наголосив, що такі дії сприяють вбивствам українців та є прямим порушенням міжнародного права.

«У цьому контексті абсурдно, коли якість представники цього режиму погрожують Україні та ще й посилаються на право на самооборону, закріплене у статті 51 Статуту ООН. Це все одно, що серійний вбивця виправдовував би свої злочини, посилаючись на кримінальний кодекс», – заявив він.

МЗС України підкреслило, що Іран має нести відповідальність за злочини не лише проти власного народу, а й інших країн, зокрема за підтримку дій держави-агресора.

Контекст міжнародного протистояння

Заява іранського представника пролунала на тлі продовження військових ударів США та Ізраїлю по об’єктах на території Ірану. У відповідь Тегеран здійснює ракетні та дронові атаки не тільки по Ізраїлю чи американських військових об’єктах, а й по сусідніх державах, які вважає союзниками США.

Президент Володимир Зеленський на початку березня повідомив, що Україна готова допомогти країнам Близького Сходу у захисті від іранських атак. Українські фахівці вже працюють над відповідними угодами, а також розглядається можливість постачання дронів для захисту від іранських «шахедів».

Видання Financial Times інформувало, що США та одна з країн Перської затоки зацікавлені у закупівлі українських дронів-перехоплювачів для протидії іранським атакам. Зеленський, зі свого боку, запропонував країнам Близького Сходу взаємовигідну співпрацю: Україна допоможе із безпілотниками, а взамін очікує отримати ракети для зміцнення власної системи протиповітряної оборони.

Президент також зазначив, що після початку спільної операції США та Ізраїлю проти Ірану Україна отримала 11 запитів на постачання дронів для захисту від атак. Подібні звернення надійшли від близькосхідних, європейських країн і Сполучених Штатів.