Головна Політика У МЗС назвали передумову для проведення другого саміту миру

У МЗС назвали передумову для проведення другого саміту миру

by host

Про це розповідає News IO

Передумовою для другого саміту миру є документ за підсумками дев’яти конференцій, присвячених окремим пунктам мирної формули. Він буде вже готовий в листопаді, зазначив речник МЗС України Георгій Тихий, йдеться у відповідній стенограмі.

За його словами, «підготовка до другого мирного саміту продовжується. Зокрема, протягом серпня та жовтня відбулося дев’ять тематичних конференцій, присвячених окремим пунктам формули миру президента України Володимира Зеленського. Всі ці заходи завершилися і закінчилися схваленням спільних комюніке за результатами кожного з цих заходів».

Тихий наголосив, що напрацьовані документи створюють «міцну основу для завершення роботи над спільними мирними рамками та спільним мирним механізмом». Так, остаточний документ, який планують завершити в листопаді, «представлятиме позицію міжнародної спільноти щодо справедливого завершення війни на основі цілей і принципів Статуту ООН».

«Тож ми працюємо над цим спільним мирним документом. І саме підготовка цього спільного мирного механізму є передумовою або, як ви знаєте, умовою проведення успішного другого мирного саміту. Як ми вже неодноразово говорили, ми готові запросити представників Росії на другий мирний саміт. Коли, знову ж таки, буде завершено Спільний мирний план, і ми зрозуміємо, що можемо організувати успішний саміт», – заявив він.

Речник МЗС наголосив, що «нікому не потрібен протокольний захід. Навпаки, всім треба змістовний саміт і подія, які дійсно може наблизити справедливий мир. І ця робота триває».

«Я не буду називати конкретні дати або терміни, тому що це підірвало б нашу позицію. І знову ж таки, ми перебуваємо в процесі, тому важко, знаєте, назвати точний конкретний термін проведення другого мирного саміту», – резюмував Тихий.

Президент України Володимир Зеленський на засіданні Верховної Ради 16 жовтня представив пункти пропонованого ним «плану перемоги» України у війні з Росією. Він складається з п’яти публічних пунктів і кількох засекречених додатків. За словами президента, першим пунктом є запрошення України до НАТО.

Зеленський раніше заявив, що союзники Києва погоджуються з тим, що на другий саміт миру необхідно покликати представників російської сторони, які, за його словами, мають ознайомитися із пропонованим ним планом перемоги.

У вересні у МЗС Росії заявили, що Москва не брала і не братиме участі у Саміті миру, оскільки «цей процес нічого спільного з врегулюванням не має».

24 вересня президент України заявив, виступаючи в Раді безпеки ООН, що Путін порушив «багато міжнародний правил, він не зупиниться сам, Росія може бути лише примушена до миру».

15–16 червня Швейцарія приймала перший Глобальний саміт миру. Понад 80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.

Після саміту міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс припускав, що наступну зустріч можуть провести до виборів в США – 5 листопада.