Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс під час брифінгу з українським колегою Андрієм Сибігою у Києві підкреслив важливість підтримки України з боку міжнародної спільноти у питанні переговорів і досягнення припинення вогню. За його словами, альтернативою дипломатичному врегулюванню залишаються лише військові дії.
Про це розповідає News IO
Оцінка оборонного потенціалу України
Будріс висловив захоплення військовою потужністю України та успіхом операції «Павутина», яку провели українські спецслужби. Він відзначив, що ця операція засвідчила слабкість і вразливість рф, а також продемонструвала ефективність роботи українських Збройних сил та розвідки.
«Ще одна річ, яка нас вразила – це військова міць України і блискуча військова операція «Павутина», яка була здійснена українськими службами. Ми бачимо, що Росія є країною слабкою, вразливою. Це показує функціонал і силу Збройних сил і розвідки України».
Очільник литовського дипломатичного відомства наголосив на динамічному розвитку військової сфери в Україні, що створює нові можливості для співпраці та посилення оборонного сектору держави. Будріс також підкреслив важливість інвестування у розвиток української оборонної промисловості, щоб підсилити можливості України і захистити країни, які знаходяться поруч з російською федерацією.
Підтримка інтеграції України до ЄС та військова допомога
Литва залишається відданою підтримці європейської інтеграції України. На зустрічі Будріс підтвердив, що Литва виступає за вступ України до Європейського Союзу до початку 2030 року.
Під час свого візиту до Києва 9 червня міністр розповів, що його поїздка відбулася на тлі чергової російської атаки на західні регіони України. Будріс також зауважив, що Україна сьогодні захищає всю Європу, а об’єднання міжнародної спільноти у військовому, економічному та політичному плані є ключовим чинником для досягнення миру.
Нагадаємо, 1 червня українські дрони атакували кілька військових аеродромів рф, використовуючи безпілотники, приховані всередині фур. За інформацією СБУ, в результаті цієї операції було знищено понад 40 російських літаків. Водночас, за оцінками Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) від 6 червня, під час операції знищено 12 літаків, ще два були пошкоджені, а щодо семи – ймовірно пошкоджених – остаточна інформація відсутня.
Литва традиційно підтримує Україну, зокрема й у військовій сфері. У квітні Міністерство національної оборони Литви оголосило про виділення 10 мільйонів євро на виробництво сучасної української далекобійної зброї.