Головна Суспільство Митниця попереджає про можливе блокування пункту пропуску «Медика» на кордоні з Польщею

Митниця попереджає про можливе блокування пункту пропуску «Медика» на кордоні з Польщею

by host

Пункт перетину кордону з Польщею «Медика – Мостиська» може бути заблокований сьогодні, попереджає Державна митна служба 18 квітня.

«За інформацією від митної служби Республіки Польща, 18.04.2024 року, о 09:00 годині ймовірно має розпочатися блокування автодороги поблизу пункту пропуску «Медика» місцевими фермерами», – йдеться в повідомленні.

За попередніми даними, мітингарі можуть повністю заблокувати рух вантажівок у обох напрямках: вʼїзд та виїзд з України. Наразі обумовлений термін блокування – одна доба з ймовірним продовженням.

Читайте також: У черзі понад 600 вантажівок: Демченко про ситуацію на кордоні з Польщею

Напередодні Державна прикордонна служба повідомила, що очільник відомства Сергій Дейнеко і головний комендант Прикордонної варти Польщі Роберт Баган домовилися про реалізацію проєктів, «які прискорять оформлення пасажирів і вантажів на кордоні».

Наприкінці березня у Варшаві в канцелярії премʼєра відбулися польсько-українські міжурядові консультації за участі української делегації на чолі з українським премʼєром Денисом Шмигалем.

Однак у ДПСУ констатували, що після переговорів польські фермери продовжують блокувати рух вантажівок на трьох пунктах пропуску, пропускаючи по кілька вантажних транспортних засобів на годину, або взагалі обмежуючи рух. Йшлося про пункти пропуску «Ягодин», «Рава-Руська» та «Угринів». У Держприкордонслужбі повідомляли, що на заблокованих напрямках у чергах на території Польщі загалом перебували понад 600 вантажівок, 350 з яких навпроти «Ягодина».

Читайте також: «Я поїхав, щоб скоротити цю війну хоча б на мить»: історія поляка, який воює у ЗСУ проти Росії

9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Вони блокували всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.

Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва.

20 березня польські протестувальники вийшли на загальнонаціональний страйк. Акції аграріїв відбувалися у майже 600 місцях і в них брали участь приблизно 70 тисяч людей.

Читайте також