Головна Важливе Митників перевірятимуть на доброчесність кожні три роки згідно з новою постановою

Митників перевірятимуть на доброчесність кожні три роки згідно з новою постановою

Посадовців митниці перевірятимуть на доброчесність раз на три роки – уряд

Кабінет міністрів затвердив постанову, яка впроваджує регулярні перевірки доброчесності та моніторинг способу життя посадовців митних органів. За словами представників Міністерства фінансів, ухвалене рішення розглядається як «черговий важливий крок» до створення прозорої та ефективної митної служби, що має знизити рівень корупційних проявів.

Про це розповідає News IO

Регулярні перевірки доброчесності та посилення контролю

Відповідно до нових норм, усі співробітники митних органів проходитимуть перевірку на доброчесність один раз на три роки. Окрім планових перевірок, чиновників перевірятимуть одразу після отримання інформації про можливі корупційні правопорушення з боку органів державної чи місцевої влади.

У випадках, коли під час перевірки виявляються ознаки недоброчесності, відповідні матеріали будуть передаватися до спеціалізованого органу з питань протидії корупції. Такі дані автоматично ставатимуть підставою для відкриття дисциплінарного провадження щодо відповідного службовця митниці.

Реформа митниці та очікуваний економічний ефект

У жовтні минулого року президент України Володимир Зеленський підписав закон № 6490-д, який передбачає масштабне оновлення Державної митної служби. Верховна Рада схвалила цей законопроєкт за місяць до підписання. Документ пропонує прозорий конкурс на посаду голови ДМС за участю міжнародних організацій, політичну незалежність керівника від зовнішнього впливу, можливість його звільнення за результатами незалежного аудиту, а також переатестацію всіх співробітників митниці протягом 18 місяців після призначення нового очільника.

За словами голови правління громадської організації «Центр протидії корупції» Віталя Шабуніна, ухвалення цього закону має збільшити впродовж кількох років надходження в бюджет на 100 мільярдів гривень.

Вимоги щодо реформування митної служби неодноразово висували західні партнери України, а також такі міжнародні інституції, як Міжнародний валютний фонд і Світовий банк.