Головна Важливе Москва та Тегеран відповідальні за кризу в Сирії – МЗС України

Москва та Тегеран відповідальні за кризу в Сирії – МЗС України

МЗС України

Міністерство закордонних справ України висловило занепокоєння з приводу ескалації військового конфлікту в Сирії. У заяві від 2 грудня йдеться про те, що ситуація в Сирії досягла нового небезпечного етапу, який може мати непередбачувані наслідки для безпеки у всьому регіоні.

Про це розповідає News IO

«Сирійська держава переживає новий небезпечний етап війни, який може призвести до непередбачуваних наслідків для регіонального миру та безпеки. Понад тринадцять років війни у Сирії принесли народу цієї країни неймовірний біль та страждання. Більше півмільйона сирійців загинули, мільйони громадян Сирії стали біженцями та вимушеними переселенцями», – йдеться в заяві.

Вплив міжнародних гравців

МЗС України покладає провину за тривалі страждання сирійського народу на режим Башара Асада, який перетворив країну на полігон для зовнішніх сил. Зокрема, росія та Іран, а також їхні проксі-сили, такі як «Хезболла», активно діють на території Сирії. Крім того, у 2016 році Асад визнав незаконну анексію Криму росією, а у 2022 році підтримував їх у війні проти України, залучаючи найманців.

Україна підкреслює, що росія та Іран несуть основну відповідальність за дестабілізацію в Сирії та загрожують її збереженню як незалежної держави. Міністерство заявляє, що Москва та Тегеран продовжують докладати зусиль для збереження контролю над сирійським урядом.

Заклики до міжнародної спільноти

МЗС України закликає до виконання резолюцій Ради Безпеки ООН 2254 та 2118, наголошуючи на важливості загальнонаціонального інклюзивного діалогу для досягнення стабільності та демократії в Сирії. Наступ повстанців, що розпочався 27 листопада, призвів до того, що 30 листопада сирійські військові підтвердили вхід повстанців в Алеппо.

Незважаючи на угоду 2019 року між росією, Туреччиною та Іраном про замороження конфлікту, ситуація залишається напруженою. У конфлікті беруть участь сили Асада за підтримки росії та Ірану проти сирійсько-курдських повстанців, яких підтримують США. Туреччина також надає підтримку окремим повстанським групам. На тлі цих подій триває занепокоєння щодо можливої ширшої війни на Близькому Сході.