Головна Агросектор Молока стає менше, а закупівельні ціни йдуть вгору

Молока стає менше, а закупівельні ціни йдуть вгору

by host

На початку липня в Україні відбувся перегляд цін на молоко-сировину в сторону збільшення через певну нестачу молока-сировини на внутрішньому ринку та зростання попиту з боку молокопереробних підприємств. В подальшому, якщо виробництво молока продовжить скорочуватися, то можливий черговий перегляд цін в сторону збільшення, – повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на 1 липня склала 13,84 грн/кг без ПДВ, що на 15 коп. більше ніж місяць тому. Діапазон цін на цей ґатунок в господарствах варіюється від 13,20 до 14,30 грн/кг без ПДВ. Верхня межа цінового діапазону виросла на 20 коп., а нижня межа не змінилася за останній місяць.

Вищий ґатунок в середньому коштує 13,84 грн/кг без ПДВ (+15 коп.). Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 13,20 до 14,30 грн/кг без ПДВ. Порівняно до результатів моніторингу першої половини червня, нижня межа цінового діапазону не змінилася, а верхня межа виросла на 20 коп.

Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 13,04 грн/кг без ПДВ, що на 9 коп. більше ніж місяць тому. Мінімальна ціна в господарствах склала 12,65 грн/кг і не змінилася за останній місяць. Максимальна ціна склала 13,35 грн/кг і виросла на 15 коп.

Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 13,57 грн/кг без ПДВ, що на 13 коп. більше ніж місяць тому.

Георгій Кухалейшвілі зауважує, що з кінця червня попит на молоко-сировину в України почав переважати існуючу пропозицію. Молокопереробні підприємства почали стикатися з певною нестачею молока-сировини. Це призвело до точкового підвищення цін на молоко-сировину на початку липня. Підвищення цін на паливо ще не встигло вплинути на зміни ціни молока на заводі. Однак, дефіцит молока-сировини вплинув на зростання середньої ціни на 55 коп. на спотовому ринку порівняно до червня. В перспективі, закупівельні ціни можуть продовжити йти вгору якщо пропозиція молока-сировини на внутрішньому ринку буде скорочуватися.

В липні в Україні прогнозується спека, яка зазвичай впливає на скорочення продуктивності у корів в присадибному секторі. Активізація російських ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі України є викликом для МТФ, які залежні від електроенергії і використовують автоматизоване доїльне обладнання для виробництва молока в великих обсягах. За попередніми оцінками АВМ, в Україні очікується скорочення виробництва молока-сировини на 2% в 2024 році.

Незважаючи на підвищення цін на молоко-сировину, в Україні все ще рентабельне виробництво сиру, сирного продукту, молочної сироватки та вершкового масла. На покращення рентабельності виробництва біржових товарів впливає девальвація гривні та укріплення цін на молочні продукти протягом попередніх тижнів. Попри послаблення світового попиту на молочні продукти в сезон відпусток, про що свідчить зниження цінового індексу за результатами недавніх 359-х торгів GDT, ціни на вершкове масло та зневоднений молочний жир залишаються високими. Світові ціни на молоко підштовхує скорочення виробництва молока-сировини в регіонах ключових експортерів біржових товарів.

Джерело: Агроновини

Читайте також