Головна Суспільство МОК опублікував умови участі спортсменів із Росії та Білорусі на Олімпіаді в Парижі

МОК опублікував умови участі спортсменів із Росії та Білорусі на Олімпіаді в Парижі

by host
МОК опублікував умови участі спортсменів із Росії та Білорусі на Олімпіаді в Парижі

Міжнародний олімпійський комітет опублікував 19 березня повні правила участі спортсменів із Росії та Білорусі на Олімпійських іграх у Парижі у 2024 році.

Їм не можна буде брати участь у параді на церемонії відкриття Олімпіади, медалістам включать спеціально написаний гімн без слів та піднімуть зелений, нейтральний прапор.

У параді відкриття беруть участь представники національних команд, йдеться у роз’ясненні МОК. Спортсменам дадуть можливість «набути досвіду» участі в самій церемонії. Аналогічні правила діяли для учасників Олімпіади-1992 із Югославії, йдеться у тексті на сайті комітету. Зазначається, що рішення про участь у церемонії закриття буде ухвалено пізніше.

У разі перемоги спортсменів з Росії та Білорусі на змаганнях буде зіграно спеціальний гімн та піднято спеціальний прапор зелено-білого кольору з текстом «Індивідуальний нейтральний атлет», йдеться в тексті.

МОК затвердила склад комісії, яка затверджує участь росіян та білорусів у іграх. До неї увійшли віцепрезидент МОК Ніколь Хевертц з Аруби, колишній гравець НБА Пау Газоль та південнокорейський олімпійський чемпіон з настільного тенісу Ю Син Мін.

За оцінкою МОК, на ігри в Парижі можуть відібратися до 54 спортсменів із Росії та 28 білорусів. На минулих іграх у Токіо взяли участь 330 олімпійців з Росії та 104 білоруси, зазначається у тексті. До ігор не допустять спортсменів, які «активно підтримували війну» і співробітників силових структур та армії.

Російських та білоруських спортсменів було відсторонено від міжнародних змагань через повномасштабне вторгнення Росії в Україну у 2022 році. На початковому етапі вторгнення російська армія використала Білорусь як плацдарм для вторгнення. Україна виступає проти допуску будь-яких російських спортсменів до турнірів у будь-якому статусі.

У грудні 2023 року МОК вирішив, що атлети з Росії та Білорусі, які виступають в індивідуальних видах спорту, зможуть виступити на Іграх у Парижі у 2024 році в нейтральному статусі. Це означає, що такі спортсмени виступатимуть не під національним прапором, а в разі їхньої перемоги не лунатиме гімн країни.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав усіх партнерів рішуче засудити рішення МОК щодо російських та білоруських спортсменів.

Олімпіада-2024 відбудеться в Парижі з 26 липня до 11 серпня. Паралімпіада стартує 28 серпня і завершиться 8 вересня.

Читайте також