Міністерство оборони України разом із Командуванням Сил логістики Збройних сил України впровадили інноваційну автоматизовану систему для обліку й зберігання зразків ДНК військовослужбовців.
Про це розповідає News IO
Сучасний підхід до ідентифікації військових
Система охоплює зразки біоматеріалу, які беруть із ротової порожнини військових та передають до Центру обліку геномної інформації. Ця система офіційно запрацювала у квітні 2025 року. За планами, до кінця року база даних включатиме 225 тисяч зразків ДНК. В оборонному відомстві підкреслили, що це рішення дозволить ефективніше ідентифікувати загиблих та знаходити зниклих безвісти військовослужбовців.
Автоматизація процесів та електронний контроль
Нова автоматизована система забезпечує не лише облік самих зразків, а й тест-систем, які використовуються для збору біоматеріалів. Уся інформація фіксується в електронній системі SAP, що гарантує високий рівень контролю за зберіганням та наданням доступу до матеріалів. За необхідності уповноважені особи можуть оперативно отримати потрібні дані з Центру обліку геномної інформації.
«У Міністерстві зазначають, що нова система має значно прискорити ідентифікацію загиблих і допомогти в пошуку зниклих українських захисників».
Завдяки впровадженню автоматизації держава отримує можливість більш оперативно здійснювати пошук зниклих і забезпечувати швидке встановлення особи загиблих військових, що має надзвичайно важливе значення для підтримки родин та підвищення ефективності роботи сил оборони.