Головна Політика Міноборони Франції опублікувало список військового обладнання, наданого Україні

Міноборони Франції опублікувало список військового обладнання, наданого Україні

by host
Міноборони Франції опублікувало список військового обладнання, наданого Україні

Міністерство оборони Франції опублікувало список військової допомоги, відправленої в Україну від початку повномасштабного вторгнення Росії і до кінця грудня 2023 року.

«Загалом Франція доправила в Україну військової техніки на суму 2,615 мільярда євро, до яких додаються 1,2 мільярда євро, пожертвувані до Європейського фонду миру, тобто йдеться про підтримку на суму понад 3,8 мільярда євро в період з 24 лютого 2022 року до 31 грудня 2023 року. Ці фінансові зусилля супроводжуються рішучими діями в сфері навчання: близько 10 000 українських солдатів уже пройшли навчання армій Польщі й Франції», – йдеться в повідомленні на сайті Міноборони Франції.

У переліку з 50 пунктів згадані, зокрема, 30 артилерійських установок Caesar, шість ПЗРК Mistral, 160 розвідувальних дронів. Водночас кількість переданих ракет Crotale, Aster і SCALP не уточнюється.

16 лютого Україна і Франція підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки. Після цього Франція оголосила про надання Україні трьох мільярдів євро військової допомоги протягом 2024 року.

Читайте також