Головна Суспільство Мінкульт повідомив, коли у Києві відкриється виставка «скіфського золота»

Мінкульт повідомив, коли у Києві відкриється виставка «скіфського золота»

by host

Виставку «Скарби Криму. Повернення» відкриють у Національному музеї історії України в Києві 5 липня 2024 року, повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

В експозиції представлять більш ніж пів тисячі експонатів, відомих як «скіфське золото», які вдалося повернути в Україну з Нідерландів після майже 10 років судів.

Повідомляється, що відвідувачі виставки матимуть змогу побачити 565 унікальних артефактів. Це давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські та готські речі, знайдені протягом 19-21 століть у ході археологічних досліджень Криму.

Читайте також: АРМА: понад 170 картин Медведчука не мають історичної цінності – їх виставлять на продаж

Експозиція стане постійною у стінах Національного музею історії України та триватиме до остаточної деокупації Криму, після чого колекцію планують перемістити на територію півострова.

9 червня 2023 року Верховний суд Нідерландів ухвалив, що «скіфське золото» має бути повернене Україні.

22 листопада 2023 року стало відомо, що Міністерство культури України та музей Алларда Пірсона в Нідерландах домовилося про повернення скіфського золота в Україну. Нідерланди також скасували борги за зберігання скіфського золота. 27 листопада колекція «скіфського золота» прибула до України.

Читайте також