Державне агентство України з управління зоною відчуження отримало 400 тисяч євро з адміністративного бюджету Рахунку міжнародного співробітництва для проведення досліджень пошкодження укриття четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції. Міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук повідомила про це під час прес-конференції.
Про це розповідає News IO
Важливість дослідження
«Це – перший крок на шляху нашої співпраці з партнерами щодо відновлення функціонування арки НБК (Новий безпечний конфайнмент) у штатному режимі після російської атаки 14 лютого. Кошти будуть спрямовані на експертну оцінку наслідків влучання російського БПЛА в захисну оболонку арки», – зазначила Гринчук.
Вона також підкреслила, що відновлення функціонування конфайнменту – «це величезний виклик» для української держави.
Можливі додаткові витрати
«Є ймовірність, що усунення наслідків російської агресії потребуватиме більше коштів, аніж сьогодні є на Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля», – додала міністерка.
Нагадаємо, що 25 лютого ДАЗВ оголосило про локалізацію всіх осередків тління, які виникли після пожежі 14 лютого, викликаної ударом російського безпілотника по новому арковому саркофагу над четвертим аварійним блоком Чорнобильської АЕС.
«Плачевних наслідків на Чорнобильській АЕС вдалося уникнути», – заявив голова ДАЗВ Григорій Іщенко.
Президент Володимир Зеленський також підтвердив, що укриття було пошкоджене, проте пожежу вдалося загасити. Він наголосив на можливості цілеспрямованого удару, зазначивши, що дрон летів на висоті 85 метрів, невидимій для радарів.
Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердило вибух на Чорнобильській АЕС, вказавши, що дрон влучив у дах саркофага. Прессекретар президента росії Дмитро Пєсков заявив, що у них немає точних даних про атаку, проте заперечив можливість ударів по атомній інфраструктурі.