Головна Агросектор Мінагрополітики визначило пріоритети розвитку агросектору на 2025 рік

Мінагрополітики визначило пріоритети розвитку агросектору на 2025 рік

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України під керівництвом Міністра Віталія Коваля відбулася важлива нарада з керівниками структурних підрозділів обласних військових адміністрацій, які відповідальні за аграрний сектор у своїх регіонах.

Про це розповідає News IO

На заході були присутні перший заступник міністра Тарас Висоцький, заступники міністра Оксана Осьмачко, Денис Башлик, Людмила Шемелинець, державний секретар Олександр Бірюков, а також керівники структурних підрозділів Міністерства. Основною темою обговорення стала розробка та впровадження обласних програм розвитку агропромислового комплексу України, підбиття підсумків 2024 року та визначення пріоритетів на 2025 рік.

Продовольча безпека та розвиток агросектору

Віталій Коваль наголосив на необхідності, щоб регіони не лише розуміли державну політику, але й правильно організовували підтримку аграріїв на місцях.

«Наше спільне завдання – забезпечити продовольчу безпеку України та світу. Тому допомога аграріям має починатись на рівні територіальних громад, далі – на обласному і національному», – зазначив Віталій Коваль.

Міністр проінформував керівників департаментів ОВА про пріоритети роботи Міністерства у поточному році та нагадав про існуючі державні програми підтримки аграріїв. Він підкреслив важливість постійної комунікації з фермерами та інформування їх про усі можливості для розвитку.

Бюджетна підтримка та допомога прифронтовим регіонам

На 2025 рік в державному бюджеті передбачено понад 6 мільярдів гривень на підтримку аграрної сфери, зокрема 1 мільярд гривень на розвиток тваринництва та агропереробної галузі. Міністр закликав акцентувати увагу на цій підтримці і на місцях.

Представники прифронтових регіонів висловили подяку за державну підтримку фермерів на прифронтових і деокупованих територіях. На кінець року понад 3,1 тисячі фермерських господарств, які обробляють до 120 га на деокупованих територіях, отримали 795,9 мільйона гривень допомоги. 2,3 тисячі фермерів з фронтових і прифронтових територій отримали 1,5 мільярда гривень.

Крім того, представники ОВА подякували іноземним партнерам, які разом з Міністерством забезпечили фермерів на прифронтових територіях засобами для зберігання зерна, добривами та іншими необхідними ресурсами. «Така підтримка – це перш за все можливість показати аграріям, що держава поруч і не залишає в біді. А також подякувати за те, що попри все, вони не здалися. Далі засівають поля, збирають врожай і вірять в майбутнє України», – наголосив міністр.