Міністерство аграрної політики та продовольства України, під керівництвом міністра Віталія Коваля, провело зустріч з представниками Регіонального проекту «Підтримка країн Східного партнерства до Європейського зеленого курсу» (PROGRESS) та Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України. Головною темою обговорення стали потреби міністерства у розробці і вдосконаленні нормативно-правової бази, спрямованої на адаптацію сільського господарства до змін клімату.
Про це розповідає News IO
«Мінагрополітики зразка 2025 – це міністерство результатів. Хочу, щоб ми з вами досягли їх у такій важливій галузі як кліматичні зміни. Тому що ми розуміємо, що можна обрати модель поведінки, ніби ми не помічаємо кліматичних змін, а потім боротися з їх наслідками. Необхідно одразу використати найкращий досвід, промоделювати, що може бути з Україною, з продовольчою безпекою світу через кліматичні зміни і включитись якомога швидше, щоб результат був прогнозований», – наголосив Віталій Коваль.
Міністр Віталій Коваль також розповів про ключові напрямки роботи міністерства на 2025 рік. У пріоритетах є побудова овочесховищ, проведення меліоративної реформи, зокрема для 1,5 мільйона гектарів земель, які потребують зрошення, а також розмінування та використання альтернативних джерел енергії.
Результати проекту PROGRESS
Представники проекту PROGRESS презентували попередні результати своєї роботи. Було проведено оцінку потреб для розбудови навчального потенціалу, досліджено найкращі екологічні практики та розпочато оцінку кліматичних ризиків і вразливості рослинництва та тваринництва України у зв’язку з кліматичними змінами.
На завершення зустрічі сторони підписали Угоду про співробітництво, яка передбачає спільну роботу над зміцненням стійкості сільського господарства України до кліматичних викликів.
Проект PROGRESS, фінансований Федеральним міністерством довкілля Німеччини, реалізується в Україні консорціумом організацій, до якого входять Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD), а також Інститут економіки та прогнозування НАН України. Проект має на меті пом’якшення наслідків змін клімату та підтримку сталого розвитку в країнах Східного партнерства, таких як Азербайджан, Вірменія, Грузія, Молдова та Україна.
Основні напрямки діяльності проекту включають допомогу у приведенні українського законодавства у відповідність з нормами ЄС, розвиток кліматично-орієнтованих економічних ланцюгів у сільському господарстві, взаємодію з громадами, проведення тренінгів та семінарів, а також сприяння доступу до зеленого фінансування.