Про це розповідає News IO
Один з пріоритетів роботи Міністерства аграрної політики та продовольства України – відкриття нових ринків для вітчизняної аграрної продукції. Про це міністр Віталій Коваль розповів в інтерв’ю «Українському радіо».
За його словами, український аграрний експорт залишився на довоєнному рівні, незважаючи на втрату орних земель та заміновані поля на прифронтових територіях. Це свідчить про потужність українського агросектору і необхідність пошуку нових ринків для збуту продукції.
«Сьогодні ми маємо хорошу динаміку експорту. Фактично навіть під час широкомасштабної війни ми не втратили в вартісному показнику. В середньому щороку валютна виручка від агроекспорту складає 22 млрд доларів. Такі цифри були в 2019, в 2020 роках. Нашу продукцію чекають і в Південно-Східній Азії, і країни Африки, тому диверсифікувати канали поставок нашого продукту – це зобов’язання і пріоритет Мінагрополітики», – зазначив Віталій Коваль.
Він розповів, що Мінагрополітики зараз активно працює з аграрними асоціаціями, щоб вийти на нові ринки.
«Наприклад, сьогодні ми бачимо зацікавленість від Малайзії, Індонезії, Бангладешу. Тобто це хороший знак, тому що змінюється культура споживання. І, спробувавши нашу продукцію один раз, хочуть повторно замовляти», – додав Віталій Коваль.
Міністр також наголосив на важливості того, щоб бізнес через асоціації говорив про ті напрямки, які вони бачать як перспективу нових ринків. І далі вже разом йти ешелон за ешелоном, завойовуючи ці ринки.
«У нас насправді немає таких ринків, на яких нас чекають, що от вони вільні. Їх треба завойовувати. Це складова державної політики – продавати свою продукцію на зовнішні ринки. Тому вона має бути високоякісна, відповідати найвимогливішим нормам. І ця продукція має бути з високою доданою вартістю», – наголосив міністр.
Джерело: Новини аграрного бізнесу