Міністерство юстиції України 31 січня оголосило про скасування змін, внесених до державного реєстру, які стосувалися керівництва Агенції оборонних закупівель Міністерства оборони. У відомстві уточнили статус керівників цього державного підприємства.
Про це розповідає News IO
Розгляд скарги Міноборони
У Мін’юсті зазначили, що вони отримали скаргу від Міністерства оборони щодо рішення приватного нотаріуса Н. В. Іващенка, яке стосувалося внесення змін до відомостей про керівника ДП «Агенція оборонних закупівель» від 29 січня. Після розгляду цієї скарги було ухвалено рішення виправити технічну помилку в Єдиному державному реєстрі.
В результаті цього, Арсен Жумаділов отримав статус представника ДП «Агенція оборонних закупівель» з обмеженням: «тимчасове виконання обов’язків директора на час службового розслідування». Марина Безрукова, в свою чергу, зберігає статус керівника з обмеженням: «відсторонена від виконання посадових обов’язків на час службового розслідування».
Конфлікти між Міноборони та АОЗ
У Мін’юсті також підтвердили, що реєстраційна дія від 29 січня, яка змінювала керівника підприємства, скасована. Крім того, доступ до Єдиного державного реєстру приватному нотаріусу Н. В. Іващенку тимчасово заблоковано. Ця ситуація набула резонансу на фоні конфліктної атмосфери між Міністерством оборони та Агенцією оборонних закупівель.
21 січня, наглядова рада АОЗ одноголосно ухвалила рішення про подовження контракту з Мариною Безруковою, проте Міністерство оборони не погодило це рішення. Як стало відомо, 24 січня міністр оборони Рустем Умєров заявив, що не буде продовжувати контракт з Безруковою і пообіцяв вжити заходів щодо тих, хто не впорався з обов’язками.
У зв’язку з цим, він оголосив про перезапуск Наглядової ради АОЗ, а також повідомив, що Арсен Жумаділов буде призначений новим директором агенції. Сам Жумаділов підтвердив свою готовність обійняти цю посаду, водночас зазначивши, що поки що виконує обов’язки директора на тимчасовій основі.
Марина Безрукова, у свою чергу, висловила незадоволення ситуацією та зазначила, що не отримувала конкретних претензій до своєї роботи від Умєрова, хоча він публічно підтримував її ініціативи.
Міжнародні дипломати, зокрема посли країн «Групи семи» (G7), закликали до швидкого врегулювання конфлікту між Міністерством оборони та Агенцією оборонних закупівель, яка була створена влітку 2022 року для забезпечення оборонних потреб України.