Головна Політика «Маємо показати Росії, що не будемо з цим миритися» – Ліпавський про загрози для ЄС

«Маємо показати Росії, що не будемо з цим миритися» – Ліпавський про загрози для ЄС

by host

Прага демонструє, що влада і суспільство Чехії не будуть миритися із гібридними загрозами та диверсіями з боку Росії – про це під час інтерв’ю з Радіо Свобода заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський.

Відповідаючи на запитання про російський вплив та втручання у країни Євросоюзу, голова чеського МЗС висловив думку, що Кремль пішов на ескалацію після інавгурації Путіна. Це стосується як подій на фронті, так і диверсій у країнах Європи.

«Ми маємо продемонструвати рішучість. І маємо показати Росії, що ми не будемо з цим миритися, і що наше суспільство не буде з цим миритися», – зазначив він.

Чехія, на думку Ліпавського, підтвердила цю позицію конкретними діями, як-от викриттям мережі Voice of Europe. Прага і згодом ЄС запровадили санкції проти цієї організації на чолі з колишнім українським політиком та другом Путіна Віктором Медведчуком.

Читайте також: Країни Балтійського моря закликали до спільних дій щодо російського «тіньового флоту»

За словами міністра, зараз Чехія виявляє «все більше і більше подібних проблем».

Він нагадав про спільний лист до керівника зовнішньополітичної служби ЄС Жозепа Борреля з проханням обмежити пересування російських дипломатів та членів їх сімей у Шенгенській зоні.

Ліпавський сказав, що російські дипломати «створюють інфраструктуру» для загроз європейській безпеці. Адже «дуже часто спецслужби використовують дипломатичне прикриття для своєї діяльності», пояснив він у розмові з Радіо Свобода.

«Росія не пропонує нічого схожого європейським дипломатам на російській території, але ми надаємо російським дипломатам, скажімо, з Чехії, можливість подорожувати по всій Європі. Я не розумію чому. Тому ми повинні усунути цю асиметрію заради нашої національної безпеки», – розповів Ліпавський.

Читайте також: Боррель: припинення вогню, яке залишить за Росією окуповані території, буде «нагородою за агресію»

Напередодні міністр закордонних справ Чехії підтвердив в інтерв’ю Радіо Свобода, що міністри закордонних справ восьми країн ЄС надіслали листа керівнику зовнішньополітичної служби ЄС Жозепу Боррелю з проханням обмежити пересування російських дипломатів.

За словами Ліпавського, лист, надісланий Боррелю, «з радістю підписали» Нідерланди, Данія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія та Естонія.

Читайте також