Головна Важливе Марка Рютте затвердили на посаді майбутнього генсекретаря НАТО

Марка Рютте затвердили на посаді майбутнього генсекретаря НАТО

by host

Кандидатуру прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду майбутнього генерального секретаря НАТО затвердили посли країн Альянсу у Брюсселі, повідомляє кореспондент Радіо Свобода Рікард Юзвяк.

Офіційне призначення, як очікується, відбудеться на саміті організації у Вашингтоні в липні. Термін повноважень Рютте становитиме п’ять років. Він замінить на посаді нинішнього генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа.

Раніше стало відомо, що всі 32 країни Альянсу підтримали кандидатуру Рютте.

Останніми країнами, чию підтримку потрібно було отримати Рютте, залишалися Словаччина й Угорщина. Вони схвалили його кандидатуру 18 червня. Єдиним претендентом на посаду, окрім Рютте, був президент Румунії Клаус Йоганніс. Раніше він оголосив, що знімає свою кандидатуру.

На посаді прем’єра Нідерландів – Рютте очолював кабінет понад 10 років – майбутній генсекретар НАТО проводив послідовну політику на підтримку України, критикував владу Росії.

Приступити до обов’язків новий голова НАТО має 2 жовтня. Його основним завданням на посаді буде підвищення видатків на оборону для всіх країн військового альянсу до 2% ВВП. За оцінками НАТО, цільового показника військових витрат досягли лише 23 із 32 країн організації.

Читайте також