Президент Франції Емманюель Макрон проводить зустріч у Парижі, на якій зібралися лідери європейських країн. Мета саміту полягає у зміцненні гарантій безпеки для України в умовах триваючої війни.
Про це розповідає News IO
Обговорення гарантій безпеки
Зустріч покликана визначити, якими саме гарантіями безпеки Європа зможе підтримати Україну після можливих домовленостей про припинення вогню. Серед розглянутих варіантів є можливість розміщення військових сил «коаліції охочих» на українській території.
На саміті присутні 27 глав держав і урядів, включаючи прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера та очільницю уряду Італії Джорджію Мелоні. Представником Туреччини є віцепрезидент Джевдет Їлмаз.
Зусилля щодо миру та переговори
Крім того, під час саміту відбулися тристоронні переговори Макрона, Стармера та президента України Володимира Зеленського. Макрон підкреслив, що даний саміт проходить у «вирішальну фазу» війни та закликав росію до безумовного погодження на 30-денне припинення вогню, акцентуючи на тому, що Київ «узяв на себе ризик миру».
«Сильні рішення» — так охарактеризував Зеленський свої вимоги, зазначаючи, що Москва не розуміє нічого, крім «мови сили».
Нагадаємо, що 23-25 березня в Ер-Ріяді представники США провели двосторонні переговори на технічному рівні з українською делегацією. 25 березня Білий дім оголосив, що погоджено питання безпечного судноплавства у Чорному морі та розробка механізму заборони ударів по енергооб’єктах.
Крім того, 24 березня делегація США провела тривалі переговори з представниками росії, які тривали понад 12 годин. Президент США Дональд Трамп відзначив «великий прогрес» у цих перемовинах.
Кремль також прокоментував результати зустрічі, повідомивши, що росія та США узгодили розробку заходів щодо заборони ударів по об’єктах енергетики обох країн терміном на 30 діб, починаючи з 18 березня 2025 року. Проте Вашингтон не уточнив конкретних дат у своїй заяві.
Москва зазначила, що домовленість щодо забезпечення безпеки судноплавства в Чорному морі набирає чинності лише після зняття ряду санкцій з росії, що не було згадано в заяві США.