Радник президента США з питань національної безпеки Майк Волц висловив думку, що для досягнення миру в Україні необхідно «говорити про реальність ситуації на місцях». Коментуючи ймовірні умови мирної угоди та деокупації українських територій, він зазначив, що переговори вже мали місце раніше, зокрема в 2022 році.
Про це розповідає News IO
Волц підкреслив, що «Це буде певна територія для майбутніх гарантій безпеки, майбутнього статусу України». Він також відзначив, що постійне членство України в НАТО малоймовірне, що зумовлено не лише позицією Сполучених Штатів, а й іншими країнами.
Зусилля Вашингтона в переговорах
За його словами, Вашингтон веде переговори з обома сторонами конфлікту, намагаючись з’ясувати, як їх можна об’єднати за столом переговорів. Застосування «човникової дипломатії» має на меті зупинити війну.
У контексті звільнення українських територій від російської окупації Волц зазначив, що США повинні враховувати власні національні інтереси. Обговорюючи можливі поступки, він запитав: «Чи це реалістично?»
Переговори та територіальні поступки
Волц також поділився думкою про те, що Україні, ймовірно, доведеться поступитися частинами територій, які зараз контролює росія. Проте раніше радник керівника Офісу президента Олександр Бевз заявив, що під час переговорів у Саудівській Аравії питання поступок не обговорювалося, а статус територій обговорювався в контексті подій з 2014 року.
«Україна ніколи не визнає окуповані території російськими, а таке визнання іншими країнами може стати небезпечним прецедентом».
Нагадаємо, що державний секретар США Марко Рубіо також висловив думку, що Україні, ймовірно, доведеться йти на поступки щодо територій, захоплених росією з 2014 року, у рамках можливого миру. Однак дані звіти Інституту вивчення війни свідчать про те, що президент росії Володимир Путін відкинув будь-які поступки в майбутніх переговорах.