Головна Політика Лукашенко розповів, що Білорусь готується до війни, але не хоче її

Лукашенко розповів, що Білорусь готується до війни, але не хоче її

by host
Лукашенко розповів, що Білорусь готується до війни, але не хоче її

Олександр Лукашенко розповів про підготовку Білорусі до війни під час час робочої поїздки до міста Гродно поблизу кордону з Польщею, йдеться у повідомленні його пресслужби.

«Ми готуємося до війни, я про це говорю відверто. «Хочеш миру – готуйся до війни» – не я це придумав. Це дуже правильно сказано», – розповів Лукашенко та додав, що країна не хоче війни.

Втім, за його словами, у Білорусі триває необхідна підготовка відповідних підрозділів, у війська поставляються різні види озброєнь і техніки.

Водночас Лукашенко заявив, що «не хоче чужої землі» бо, це рано чи пізно «перетвориться у катастрофу».

Звертаючись до жителів Гродного, яке знаходиться на західному кордоні країни, Лукашенко заявив: «Ви наші. Ми вас нікому не віддамо», та поскаржився, що сусідні країни ускладнили білорусам процес перетину кордону.

«Зараз вони від нас закрилися парканом. Ви бачите, що це не моя провина, це їхня політика», – цитує Лукашенка його пресслужба.

Раніше Міністерство оборони Білорусі оголосило про початок перевірки боєготовності з’єднань і військових частин у Збройних силах країни.

Читайте також: «Вагнерівці» готують викладачів вищих навчальних закладів Міноборони Білорусі – заступник міністра

Олександр Лукашенко підтримав російське військове вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року та дозволив використовувати територію, військову інфраструктуру та повітряний простір Білорусі для вторгнення російської армії та обстрілів українських міст, внаслідок яких загинули десятки тисяч мирних українців.

У перші дні повномасштабної війни уряд України вирішив закрити всі пункти пропуску на кордоні з Білоруссю. Після виведення російських військ із Київської та Чернігівської областей між країнами працює лише один пункт пропуску – у Волинській області. Через неї в Україну повертаються українці, яких незаконно вивезли до Росії.

Через підтримку Олександром Лукашенком агресії Росії проти України проти Білорусі ввели міжнародні санкції.

З моменту вторгнення Росії в Україну на території Білорусі практично безперервно проводяться військові навчання.

Читайте також