Головна Суспільство Лубінець повідомив про нову ймовірну страту українських полонених росією на Запоріжжі

Лубінець повідомив про нову ймовірну страту українських полонених росією на Запоріжжі

Лубінець заявив про чергову ймовірну страту силами РФ українських військовополонених

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив про черговий воєнний злочин, імовірно скоєний російськими військовими на території Запорізької області. За його словами, у селищі Затишшя стало відомо про розстріл двох українських військовополонених, що може свідчити про цілеспрямоване порушення норм міжнародного гуманітарного права з боку росії.

Про це розповідає News IO

Нові факти про злочини проти військовополонених

«Із соцмереж стало відомо, що ворог ймовірно розстріляв двох українських військовослужбовців на околицях Затишшя. Це ще один свідомий крок РФ, спрямований на залякування та демонстративне нехтування нормами міжнародного гуманітарного права. Такі вбивства не є поодинокими випадками – вони формують системний характер злочинної поведінки держави-агресора», – написав Лубінець у телеграмі.

За інформацією Офісу генерального прокурора, з початку повномасштабного вторгнення в Україні відкрито 75 кримінальних проваджень, пов’язаних із вбивством 268 українських полонених, що загинули від дій російських військових.

Міжнародна реакція та докази системності злочинів

У травні 2024 року телеканал CNN оприлюднив розслідування, яке підтверджує, що російські військові отримували прямі накази від свого командування щодо вбивств українських військовополонених. Управління ООН з прав людини також задокументувало щонайменше 35 випадків страти українських військовополонених, що відображено у звіті організації за червень 2024 року.

Регулярно надходять повідомлення про вбивства, катування та жорстоке поводження з українськими полоненими. Американський Інститут вивчення війни (ISW) зафіксував зростання кількості страт і наголосив, що російське військове командування, ймовірно, потурає, заохочує або безпосередньо наказує здійснювати такі злочини.