У Києві 22 січня відбулася традиційна хода пам’яті, присвячена першим загиблим Героям Небесної Сотні. Цю подію висвітлив кореспондент Радіо Свобода. У заході взяли участь кілька десятків людей, які пройшлися центральними вулицями міста.
Про це розповідає News IO
Учасники ходи несли портрети загиблих протестувальників, тримали в руках синьо-жовті прапори України, вигукували «Слава Україні» та співали національний гімн. Ці акції стали символом вшанування пам’яті тих, хто віддав своє життя за свободу та гідність.
Вшанування пам’яті загиблих
Протягом акції люди запалили лампадки та поклали квіти до меморіальних дошок на місцях загибелі учасників Революції Гідності. Саме в ці дні, у 2014 році, на Майдані Незалежності загинули перші демонстранти — Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Також 22 січня було знайдено тіло Юрія Вербицького, якого викрали разом із активістом Ігорем Луценком.
Того ж дня постраждав учасник Євромайдану Олександр Бадера, який пізніше помер від отриманих травм. Хода стала важливою частиною пам’ятних заходів, які відбуваються в Україні в цей період, щоб вшанувати пам’ять загиблих.
Історичний контекст Революції Гідності
Євромайдан, що розпочався 21 листопада 2013 року, став реакцією на рішення тодішньої влади зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Протести стали більш масовими після жорстокого розгону 30 листопада і тривали до лютого 2014 року. Правоохоронці неодноразово намагалися розігнати учасників акцій.
За даними прокуратури, під час Революції Гідності постраждали близько 2,5 тисячі людей, з них 107 загинули, переважно в лютому 2014 року. Згодом загиблих протестувальників почали називати Небесною Сотнею. Міністерство внутрішніх справ повідомляло, що в період з 18 лютого до 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.