Головна Важливе Київ формує свою позицію щодо безумовного перемир’я та чекає конкретики від росії

Київ формує свою позицію щодо безумовного перемир’я та чекає конкретики від росії

Україна встановила дипломатичні відносини із Сомалі

Україна очікує на чіткі пропозиції від російської федерації щодо параметрів безумовного перемир’я і водночас готує власний варіант цього процесу. Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга, підкресливши, що українська сторона розробляє своє бачення, яке планується передати представникам росії.

Про це розповідає News IO

«Ми чекаємо від російської сторони їхнє бачення, їхній концепт, їхні пропозиції щодо параметрів майбутнього безумовного перемир’я».

Підготовка до перемовин та участь міжнародних партнерів

За словами Андрія Сибіги, Україна активно опрацьовує питання щодо можливої зустрічі президентів Володимира Зеленського та володимира путіна. Київ розглядає ймовірність участі в цих переговорах і інших ключових світових лідерів, зокрема президента США Дональда Трампа та представників Європи. Українська сторона висловила бажання, щоби формат перемовин був розширеним та включав якомога ширше міжнародне представництво, що може сприяти досягненню більш ефективного результату.

Російська позиція та реакція України

Тим часом міністр закордонних справ рф сергій лавров повідомив, що москва готова надати Києву проєкт документа з основними умовами для досягнення домовленості про припинення війни після завершення останнього обміну військовополоненими.

У контексті цього обміну Україна та росія провели масштабний обмін військовополоненими й цивільними особами. Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що відповідно до домовленостей, досягнутих у Стамбулі, плануються й наступні обміни, які триватимуть кілька днів.

19 травня президент США Дональд Трамп провів телефонні розмови з володимиром путіним, Володимиром Зеленським і низкою європейських лідерів. Після цього Трамп заявив про можливий початок негайних переговорів щодо припинення вогню та, що ще важливіше, завершення війни між Україною та росією.

Путін після розмови з Трампом зазначив для журналістів, що обидві сторони «мають знайти компроміси, які влаштовують обидві сторони», і підкреслив, що «рф готова працювати з Києвом над меморандумом про майбутній мирний договір».

У відповідь Володимир Зеленський заявив, що «Україна готова до будь-якого переговорного формату, який принесе результат», але якщо росія й надалі висуватиме нереалістичні умови та шкодитиме потенційним домовленостям, на неї мають бути накладені суворі наслідки.

Незважаючи на сигнали з боку москви про готовність до діалогу, російська федерація продовжує відстоювати позиції, які українська влада вважає неприйнятними. На думку експертів, поки що росія не демонструє схильності до суттєвих компромісів у перемовному процесі.