Внаслідок масованого повітряного удару рф у ніч на 28 серпня в Києві було пошкоджено офіс київського бюро Радіо Свобода. У приміщеннях редакції вибито вікна, постраждала частина технічного обладнання, проте жертв серед співробітників немає.
Про це розповідає News IO

Наслідки обстрілу та реакція міжнародної спільноти
Камери відеоспостереження зафіксували, що вибухи біля офісу Радіо Свобода сталися внаслідок прямих влучань двох ракет, які вдарили по цивільних спорудах поруч із редакцією. Серед пошкоджених об’єктів також опинилася будівля представництва Європейського Союзу. Голова Європейської ради Антоніу Кошта публічно засудив цей напад, висловивши співчуття постраждалим українцям та працівникам дипмісії.
«Хоча офіс Радіо Свобода зазнав пошкоджень, нам пощастило, що ніхто зі співробітників не постраждав. Будьте певні, наші журналісти продовжать свою життєво важливу роботу. Наші думки з родинами тих, хто був убитий і поранений у цих атаках, а також з українськими рятувальниками», – заявив президент Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа Стівен Капус.

Масштаби руйнувань у Києві
Унаслідок атаки також постраждав офіс видання «Українська правда», про що повідомили представники редакції. Серед співробітників поранених немає. Загалом у Києві внаслідок обстрілу загинули 15 осіб, зокрема діти, а кількість поранених сягнула 38. На 29 серпня в місті оголошено День жалоби за загиблими.


За інформацією Київської міської військової адміністрації, наслідки нічного удару рф зафіксовані на понад 20 локаціях у семи районах столиці. Значних руйнувань зазнали житлові будинки в Дніпровському та Дарницькому районах, де в останньому пряме влучання ракети знищило частину п’ятиповерхового житлового будинку.
Повітряні сили ЗСУ повідомили, що у ніч на 28 серпня російські війська атакували Україну майже 600 ударними безпілотниками та 31 ракетою. Зафіксовано влучання на 13 об’єктах, а уламки збитих ракет впали ще на 26 локаціях.
Російські військові регулярно обстрілюють українські регіони різними типами озброєння – від ударних БпЛА до ракет, керованих авіабомб та реактивних систем залпового вогню. Попри численні докази, керівництво рф заперечує навмисні удари по цивільній інфраструктурі, хоча внаслідок таких дій гинуть мирні жителі, руйнуються лікарні, школи, дитсадки, об’єкти енергетики та водопостачання.
Українська влада та міжнародні організації кваліфікують подібні атаки як воєнні злочини російської федерації, підкреслюючи їхній цілеспрямований характер.
