Про це розповідає News IO
Китай значно випереджає інші країни у винаходах генеративного ШІ (GenAI), таких як чат-боти, подавши в шість разів більше патентів, ніж його найближчий суперник – Сполучені Штати. Про це свідчать дані ООН, опубліковані в середу.
За даними Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO – одне з агентств ООН), яка контролює систему обміну патентами між країнами, генеративний ШІ, який створює текст, зображення, комп’ютерний код і навіть музику з наявної інформації, стрімко розвивається: за останнє десятиліття було подано 54 000 заявок на патенти, чверть з них було подано лише у 2023 році.
«GenAI з’явився як технологія, що змінює правила гри та здатна змінити те, як ми працюємо, живемо та граємо. Це може допомогти політикам сформувати розвиток GenAI для нашої спільної користі та гарантувати, що ми продовжуємо ставити людину в центр наших інноваційних і творчих екосистем», – сказав генеральний директор WIPO Дарен Танг.
За даними WIPO, патенти GenAI поки що становлять лише 6% усіх патентів на штучний інтелект у світі.
Китай подав понад 38 000 заявок на винаходи GenAI проти 6 276 заявок, поданих Сполученими Штатами за той самий період. Далі йдуть Південна Корея (4 155 ), Японія (3 409) та Індія (1 350).
В агенції ООН зазначають, що зображення та відео переважають у патентах GenAI (17 996 винаходів), за ними йдуть текст (13 494 винаходи) і мова/музика (13 480 винаходів). Патенти GenAI охоплюють різноманітні галузі, включно з науками про життя (5346 винаходів), документообігом і публікацією (4976 винаходів) і понад 2000 винаходів у кожній зі сфер – бізнес-рішень, промисловості та виробництва, транспорту, безпеки та телекомунікацій.