Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо продовження строку дії обов’язків, покладених на голову Антимонопольного комітету Павла Кириленка, до 14 квітня. Як відомо, Кириленка підозрюють у незаконному збагаченні на понад 70 мільйонів гривень та декларуванні недостовірної інформації.
Про це розповідає News IO
Зобов’язання Кириленка та реакція суду
Згідно з ухвалою слідчої судді ВАКС, Кириленко зобов’язаний з’являтися за першим запитом до детективів НАБУ, прокурора чи суду, а також не залишати територію України без відповідного дозволу. Він мусить також повідомити про зміну місця проживання та утримуватися від спілкування зі свідками. Окрім того, Кириленку наказано здати закордонний паспорт та інші документи, що підтверджують право виїзду за кордон.
Захист Кириленка намагався скасувати обов’язок не відлучатися за межі України без дозволу, але суддя відмовила, зазначивши, що це може посилити ризик переховування від органів досудового розслідування.
«Враховуючи, що підозрюваний навіть у період встановлених обмежень, обумовлених воєнним станом, має змогу виїхати за межі території України… слідча суддя переконана, що підозрюваний, будучи необтяжений певними процесуальними обов’язками, може вжити заходів для залишення території України», – йдеться в ухвалі.
Фінансові аспекти та зв’язки Кириленка
Останніми подіями стало відомо, що 28 серпня 2024 року Вищий антикорупційний суд відмовив у клопотанні НАБУ та САП про взяття Кириленка під варту, визначивши запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 30 мільйонів гривень та зобов’язання носити електронний браслет. Заставу за Кириленка внесла компанія ТОВ «Керамет», бенефіціаром якої є бізнесмен Едуард Мкртчан.
Згідно з розслідуванням, компанії Мкртчана беруть участь у державних закупівлях, дотримання яких контролює АМКУ. Наразі філія комітету розглядає справу щодо однієї з фірм Мкртчана через можливі антиконкурентні дії.
У коментарі Кириленко заявив, що не знає компанії, яка внесла заставу, але підтвердив, що знайомий із Мкртчаном. Під час розслідування було з’ясовано, що родина Кириленка за період з 2020 по 2023 роки придбала ряд об’єктів нерухомості та автівок, вартість яких перевищує 70 мільйонів гривень, не маючи для цього достатніх офіційних доходів.
Немає офіційного підтвердження джерел статків Кириленка, хоча він стверджує, що їх походження криється у стартовому капіталі, отриманому його родиною у 90-х роках.