Головна Важливе Кремль веде кампанію для приховування наслідків війни на економіку

Кремль веде кампанію для приховування наслідків війни на економіку

Кремль проводить «спеціальну кампанію», щоб приховати наслідки війни на економіку – ISW

Кремль реалізує «спеціальну кампанію», метою якої є замаскувати наслідки війни на економіку, як вказує новий звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).

Про це розповідає News IO

Спрямованість інформаційної кампанії

Згідно зі звітом, «Кремль продовжує проводити інформаційну кампанію, ймовірно, спрямовану на внутрішню та міжнародну аудиторію, яка має на меті приховати негативний вплив затяжної війни росії проти України на економіку».

Зокрема, в документі зазначається, що прем’єр-міністр росії Михайло Мішустін 7 лютого зустрівся з Володимиром Путіним для обговорення стану російської економіки. Мішустін стверджує, що валовий внутрішній продукт (ВВП) росії зріс у 2024 році на 4,1%, в основному завдяки «інтенсивному» зростанню обробної промисловості, що, ймовірно, пов’язано з «нарощуванням оборонно-промислової бази» через військові дії в Україні від лютого 2022 року.

Справжня ситуація в російській економіці

Мішустін також зазначив, що інфляція в росії досягла нібито 9,52% у 2024 році, тоді як Путін стверджував, що станом на 3 лютого 2025 року вона вже становила 9,9%. Однак, як вказують аналітики ISW, «справжня інфляція в росії значно перевищує офіційну статистику, яку Кремль готовий оприлюднити. Дослідження підтверджують, що рівень інфляції наближається до 20%».

Також підкреслюється, що «Мішустін і Путін не згадали про підвищення процентної ставки Центральним банком росії до 21% у жовтні 2024 року або про використання коштів з Фонду національного добробуту для фінансування військових дій протягом останніх трьох років».

В ISW зазначають, що «частина ліквідності російського фонду може закінчитися до осені 2025 року».

Крім того, президент США Дональд Трамп під час виступу на Всесвітньому економічному форумі звернувся до Саудівської Аравії та ОПЕК з проханням знизити ціну на нафту, що, на його думку, могло б сприяти зупиненню війни росії проти України. Ця заява відразу ж вплинула на котирування нафти на світових ринках. Нафта, як відомо, є критично важливим товаром для поповнення російського бюджету, і наразі на неї не накладено санкцій з боку Євросоюзу, за винятком цінових обмежень на рівні 60 доларів за барель.