Головна Суспільство Кремль погрожує Європі, щоб стримати військову допомогу Україні

Кремль погрожує Європі, щоб стримати військову допомогу Україні

Кремль погрожує країнам Європи, щоб змусити їх утриматися від допомоги Україні й зміцнення оборони ЄС

Росія посилює свою риторику щодо країн Європи, використовуючи загрозливі заяви та попередження з метою впливу на підтримку України та зміцнення обороноздатності ЄС. Американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті відзначає, що Кремль прагне стримати європейську військову допомогу та посилити тиск на країни Заходу через погрози та маніпулятивні заяви.

Про це розповідає News IO

Загрози Кремля щодо Німеччини та країн Балтії

Речниця Міністерства закордонних справ росії Марія Захарова 17 квітня попередила, що будь-який ракетний удар німецькими ракетами Taurus по території Росії буде розцінений як пряма участь Німеччини у війні в Україні. Вона також погрожувала Естонії та повторила попередження російської розвідки, що Польща та країни Балтії можуть першими постраждати у разі «агресії НАТО» проти Росії чи Білорусі.

“Кремль неодноразово використовував подібні погрози проти західних держав, які надають військову допомогу Україні, щоб вплинути на ухвалення рішень Заходом і стримати допомогу Києву. Зокрема, були подібні погрози Сполученим Штатам щодо дозволу Україні вдарити по Росії ATACMS,”

— йдеться у повідомленні Аналітичного інституту.

Стратегія Кремля та реакція Заходу

Аналітики відзначають, що Кремль намагається виставити європейські зусилля щодо посилення оборонних можливостей України та ЄС як провокаційні, щоб змусити країни самоусунутися від подальшої військової підтримки Києву. Це є частиною цілеспрямованої тактики стримування допомоги Україні та заохочення розколів у єдності Заходу.

Раніше Росія назвала «єврофашизм» спільним ворогом Москви і Вашингтона. На сайті російської військової розвідки було опубліковано матеріал, у якому стверджується, що нинішній розлад у відносинах між США та країнами Євросоюзу сприяє їхньому зближенню з Москвою. У ЄС та США поки що офіційно не коментували цю інформацію.

Політика і риторика адміністрації американського президента Дональда Трампа викликає занепокоєння в Європі щодо майбутнього євроатлантичного союзу. Хоча офіційний Вашингтон заперечує наміри розриву відносин з Європою чи Москвою, Росія останнім часом практично припинила критику США і зосередилася на критиці ЄС та Великої Британії, посилюючи меседжі проти Заходу.