Головна Важливе Кремль не зацікавлений у добросовісних переговорах і намагається маніпулювати Заходом – ISW про заяви Путіна

Кремль не зацікавлений у добросовісних переговорах і намагається маніпулювати Заходом – ISW про заяви Путіна

by host

Кремль не зацікавлений у добросовісних переговорах з Україною і лише вдає свою зацікавленість у переговорах, щоб переконати Захід завчасно піти на поступки, які порушують суверенітет України, заявив у своєму звіті американський Інститут вивчення війни. В ISW проаналізували заяву російського президента Володимира Путіна, який 14 червня висунув умови, за яких Москва нібито припинить вогонь і буде готова розпочати мирні переговори з Україною.

«Вимоги Путіна продовжують відображати його давно висунуті ультиматуми, які базуються на припущеннях, що заперечують існування незалежної й суверенної України і мають на меті спокусити Захід завчасно піти на компроміс щодо суверенітету і територіальної цілісності України», – йдеться у звіті.

Аналітики зауважили, що Кремль часто активізує свої інформаційні операції, зокрема заяви про переговори, перед значними політичними дебатами на Заході, щоб вплинути на ухвалення відповідних рішень.

«Промова Путіна від 14 червня спрямована на те, щоб ввести в оману міжнародне співтовариство і підірвати іноземну участь у майбутньому мирному саміті… Цілеспрямоване посилення кремлівської риторики є частиною кампанії Росії, яка має на меті підштовхнути Захід до самостримування і прийняття політики, яка відповідає інтересам Росії», – заявили в ISW.

«Заяви Путіна від 14 червня є останніми спробами Кремля маніпулювати Заходом, і Путін, ймовірно, підлаштував свою промову до кількох ключових подій і дискусій на Заході. Путін, ймовірно, прагне послабити єдність Заходу з підтримки України напередодні саміту миру 15-16 червня і після зустрічей «Групи семи» (G7) і Контактної групи з оборони України 13 червня», – додали аналітики.

Крім того, за їхніми словами, Путін своїми заявами також може намагатися вплинути на політичні дискусії Заходу щодо конфіскації російських активів, розміщення західних інструкторів в Україні чи дозволу Україні використовувати надану Заходом зброю для ударів по російських військових об’єктах або намагатися запобігти подальшим західним санкціям проти Росії.

14 червня, за день до початку в Швейцарії українського саміту миру російський президент Володимир Путін заявив, що Москва припинить вогонь і буде готова розпочати мирні переговори, коли Україна повністю виведе війська з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей і заявить про відмову вступити до НАТО. Також, за його словами, Захід має скасувати санкції проти Москви.

У МЗС України заявили, що «всі озвучені Путіним ультиматуми вже багато разів лунали з Москви і спрямовані на те, щоби ввести в оману міжнародну спільноту». Українські дипломати зауважили, що показовим є час проголошення заяви Путіна, адже, «закидаючи такі сигнали в інформаційний простір напередодні Саміту миру в Швейцарії, Путін переслідує тільки одну мету: завадити участі лідерів і країн в цьому саміті».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ відреагував на заяву Путіна, зазначивши, що «це не мирна пропозиція, а пропозиція більшої агресії». «Не Україна повинна виводити війська з української території. Це Росія повинна вивести свої війська з окупованої української землі», – наголосив він.

Читайте також