Головна Політика Кремль маніпулює увагою на тлі відмови Путіна від перемир’я

Кремль маніпулює увагою на тлі відмови Путіна від перемир’я

Кремль намагається відвернути увагу від відмови Путіна щодо перемир’я

Росія продовжує використовувати дипломатичні відносини зі Сполученими Штатами, щоб нормалізувати свої військові вимоги, зазначає американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті.

Про це розповідає News IO

Розбіжності в офіційних повідомленнях

Аналітики звернули увагу на значні розбіжності в офіційних повідомленнях після розмови держсекретаря США Марко Рубіо та міністра закордонних справ росії Сергія Лаврова 15 березня. У повідомленні російської сторони наголошується, що Рубіо і Лавров обговорювали реалізацію «взаєморозуміння», досягнутого під час двосторонньої зустрічі 18 лютого в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія. Проте, російське повідомлення не згадує про останні дипломатичні взаємодії між США та росією, тоді як Державний департамент США взагалі не згадував про «взаєморозуміння», досягнуте в Ер-Ріяді.

«Ця розбіжність у повідомленнях вказує на те, що Кремль хапається саме за зустріч в Ер-Ріяді як частину наративних зусиль, щоб представити Сполучені Штати і росію такими, що мають повну згоду щодо того, як врегулювати війну в Україні, і відвернути увагу від нещодавньої відмови президента росії Володимира Путіна від американсько-української пропозиції про припинення вогню», – наголошують аналітики.

В ISW також підкреслюють, що російські офіційні особи не надають публічних ознак готовності до поступок у питанні своїх територіальних або безпекових вимог щодо України. Прийняття західних гарантій безпеки для України стало б значною поступкою для Путіна, і малоймовірно, що він відмовиться від своїх амбіцій навіть після можливого припинення вогню.

Переговори в Саудівській Аравії

11 березня в Саудівській Аравії відбулася зустріч делегацій України і Сполучених Штатів. Під час переговорів Україна погодилася на пропозицію американської сторони про запровадження режиму припинення вогню у війні з росією на 30 днів. Делегації також обговорили важливість гуманітарних зусиль в рамках мирного процесу, зокрема під час режиму припинення вогню, включаючи обмін військовополоненими, звільнення утримуваних цивільних осіб та повернення примусово переміщених українських дітей.

Президент США Дональд Трамп 12 березня висловив упевненість у досягненні припинення вогню, а його спецпредставник Стів Віткофф відвідав Москву 13 березня для обговорення ситуації. Після переговорів в Офісі президента України заявили, що сторони погоджуються щодо неприйнятності сценарію замороженого конфлікту.

13 березня Володимир Путін підтвердив готовність росії до 30-денного припинення вогню, проте зазначив, що «є нюанси». 14 березня речник російського президента Дмитро Пєсков повідомив, що на зустрічі «російській стороні було надано додаткову інформацію», а Путін через Віткоффа передав інформацію та «додаткові сигнали» для Трампа.