Росія продовжує використовувати дипломатичні відносини зі Сполученими Штатами, щоб нормалізувати свої військові вимоги, зазначає американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті.
Про це розповідає News IO
Розбіжності в офіційних повідомленнях
Аналітики звернули увагу на значні розбіжності в офіційних повідомленнях після розмови держсекретаря США Марко Рубіо та міністра закордонних справ росії Сергія Лаврова 15 березня. У повідомленні російської сторони наголошується, що Рубіо і Лавров обговорювали реалізацію «взаєморозуміння», досягнутого під час двосторонньої зустрічі 18 лютого в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія. Проте, російське повідомлення не згадує про останні дипломатичні взаємодії між США та росією, тоді як Державний департамент США взагалі не згадував про «взаєморозуміння», досягнуте в Ер-Ріяді.
«Ця розбіжність у повідомленнях вказує на те, що Кремль хапається саме за зустріч в Ер-Ріяді як частину наративних зусиль, щоб представити Сполучені Штати і росію такими, що мають повну згоду щодо того, як врегулювати війну в Україні, і відвернути увагу від нещодавньої відмови президента росії Володимира Путіна від американсько-української пропозиції про припинення вогню», – наголошують аналітики.
В ISW також підкреслюють, що російські офіційні особи не надають публічних ознак готовності до поступок у питанні своїх територіальних або безпекових вимог щодо України. Прийняття західних гарантій безпеки для України стало б значною поступкою для Путіна, і малоймовірно, що він відмовиться від своїх амбіцій навіть після можливого припинення вогню.
Переговори в Саудівській Аравії
11 березня в Саудівській Аравії відбулася зустріч делегацій України і Сполучених Штатів. Під час переговорів Україна погодилася на пропозицію американської сторони про запровадження режиму припинення вогню у війні з росією на 30 днів. Делегації також обговорили важливість гуманітарних зусиль в рамках мирного процесу, зокрема під час режиму припинення вогню, включаючи обмін військовополоненими, звільнення утримуваних цивільних осіб та повернення примусово переміщених українських дітей.
Президент США Дональд Трамп 12 березня висловив упевненість у досягненні припинення вогню, а його спецпредставник Стів Віткофф відвідав Москву 13 березня для обговорення ситуації. Після переговорів в Офісі президента України заявили, що сторони погоджуються щодо неприйнятності сценарію замороженого конфлікту.
13 березня Володимир Путін підтвердив готовність росії до 30-денного припинення вогню, проте зазначив, що «є нюанси». 14 березня речник російського президента Дмитро Пєсков повідомив, що на зустрічі «російській стороні було надано додаткову інформацію», а Путін через Віткоффа передав інформацію та «додаткові сигнали» для Трампа.